Sunexpress Havayolları yolcularına yönelik önemli bir duyuru yaptı

featured
service

Şirketten yapılan açıklamada 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle yurt içi uçuşlarında seyahat edecek yolcuların, HES kodları üzerinden aşı sertifikası, iyileşme belgesi veya en fazla 48 saatlik negatif PCR testi sonucu sunmalarının zorunlu hale geleceği hatırlatıldı.

Geçtiğimiz gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Uçak ve şehirlerarası otobüs yolculuğu, konser, tiyatro ve sinema gibi insanların toplu olarak bulunduğu faaliyetler için zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız” ifadelerini kullanmıştı.

SunExpress’in söz konusu uygulamanın başlayacağı 6 Eylül tarihinden itibaren yurt içinde seyahat edecek yolculara yaptığı duyuru şu şekilde:

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından en son yayınlanan genelge doğrultusunda, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren iç hat uçuşlarımızda seyahat edecek olan yolcularımızın, kalkıştan önce aşağıda yer alan dokümanlardan birini ibraz etmeleri zorunlu hale gelecektir:

En az 14 gün önce gerekli tüm dozların tamamlandığını kanıtlayan aşı sertifikası
Bilimsel olarak bağışıklık kazanıldığı kabul edilen süre içinde alınmış iyileşme belgesi
Kalkıştan önceki 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testi sonucu: PCR testi, Türkiye’deki tüm devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yaptırılabilir.
Yukarıda bahsi geçen dokümanlardan herhangi birini ibraz edemeyen yolcularımızı ilgili uçuşlarımıza kabul edemeyeceğimizi hatırlatmak isteriz.

Check-in sürecini sizin için mümkün olduğunca kolay ve hızlı hale getirmek için, 6 Eylül 2021 itibarıyla, yolcularımızın Covid-19 ile ilgili sağlık bilgileri check-in sırasında HES kodu üzerinden kontrol edilecektir. HES kodu, Hayat Eve Sığar mobil uygulaması üzerinden kolayca alınabilir. Check-in yaparken talep edilmesi halinde hızlıca paylaşabilmeniz için HES kodunuzu hazırda bulundurmanızı rica ederiz.

Seyahatinize başlamadan önce kullandığınız HES mobil uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmenizi ve uygulamanın ana ekranında yer alan “HES Kod Ayarları” adımından Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu adımlarını aktif hale getirmenizi rica ederiz.

Önemli: HES kodu ile ilgili bu uygulama, iç hat uçuş rezervasyonu sırasında HES kodu paylaşma zorunluluğunu ortadan kaldırmaz.

HES kodu uygulaması

Koronavirüs (COVID-19) pandemisi nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde, Türkiye içinde seyahat edecek tüm yolcularımızın bilet rezervasyonu ve check-in sırasında iç hat uçuşları için HES kodu sunmaları zorunludur.

0
kalp
Kalp
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sunexpress Havayolları yolcularına yönelik önemli bir duyuru yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.