Şükrü Can ULS’den istifa etti.. Southwind’in başına geçti

featured
antalya merkezli kurulan yeni yerli havayolu şirketidir.

Havacılık sektöründe uzun yıllardır görev yapan ve camianın tecrübeli isimlerinden Şükrü Can, ULS Genel Müdürlüğü görevinden istifa etti. Can’ın yeni durağı Southwind oldu.

Can, Southwind Hava Yolları’nın genel müdürü olarak görev yapacak.

ŞÜKRÜ CAN KİMDİR?

İTÜ Uçak Mühendisi ve İşletme İktisadı Ensitüsü çağdağ İşletmecilik Programını bitirdi.

1987’de Türk Hava Yolları’nda Boeing 727 Proje Mühendisi olarak işe başladı. 1990’dan itibaren çeşitli yerli-yabancı havayollarında ve bakım merkezlerinde Mühendislik Müdürü, Teknik Müdür, Kalite Müdürü, Genel Müdür, Uluslararası Teknik Başkan görevlerinde bulundu ve bu süre zarfında İngitere, Fransa, Singapur, Maleyza, İsviçre’de çalıştı.2005 yılında tekrar Türkiye’ye dönerek THY’de Uçak Bakım Başkanı olarak görev yaptı.

Nijerya’da yerleşik uluslararası bir havayolunda Teknik Genel Müdür olarak çalıştıktan sonra 2010 yılında tekrar Türkiye’ye geri döndü ve Onur Air’de Teknik Başkan olarak göreve başladı.

Uçak ve motorlarının bakımları ve modifikasyonları, kargoya dönüştürülmeleri, VIP tadilatları, test uçuş ve sertifikasyonları, uçak alımları/teslimleri ve uçak dokümantasyon konularında çok tecrübeli bir uçak mühendisi olan Şükrü Can, İTü Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nde uzun yıllar Havayolu İşletmeciliği dersleri verdi.

Şürkü Can, 2019 yılından beri ULS Cargo’da Genel Müdür olarak görev yapıyordu.

1
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
1
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Şükrü Can ULS’den istifa etti.. Southwind’in başına geçti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir