Subaru’nun UH-X’i ilk uçuşunu yaptı

featured
UH-X 2019 yılının Mart ayında Savunma Bakanlığı'na teslim edilecek.

Japonya’nın UH-X genel maksat helikopteri programı için üretilen ilk prototip ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Japon Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına göre platform, 55 dakika havada kaldı. İlk uçuş, Subaru’nun Japonya’nın Tochigi Bölgesi’nde yer alan havacılık kompleksi olan Utsunomiya Tesisleri’nde yapıldı. Subaru Ağustos ayında helikopter üretimine başlamıştı.

Firmadan yapılan açıklamada, helikopter, testlerin tamamlanmasının ardından 2019 yılının Mart ayında Savunma Bakanlığı’na teslim edilecek. Subaru, Bell 412 üzerinden Japonya’nın ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen Subaru Bell 412EPX için yeni üretim hattı kurulum çalışmalarını başlattı. Platformun, sadece Japonya ile sınırlı kalmayacağı ve uluslararası pazarda da yer alacağı bildirildi.


Japonya, faydalı kullanım ömürlerini dolduran 127 adet UH-1J helikopterini, 150 adet UH-X  ile değiştirmeyi planlıyor. Ülkenin 2019-2023 dönemini kapsayan dört yıllık planında 34 adet UH-X’in teslim alınması ön görülüyor. Tokyo, 2019 yılı için altı adet UH-X tedariki planlıyor. Bu plan için ayrılan bütçe ise 99,1 milyon Amerikan Doları dolaylarında. Teslim alınan ilk platformların 2022 yılında operasyonel olması bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Subaru’nun UH-X’i ilk uçuşunu yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir