Squid Game 2. sezonu bekleyenlere müjde! Netflix düğmeye bastı

featured

Netflix, 2021 yılına damga vuran Güney Kore yapımı Squid Game için 2. sezon onayını sonunda verdi. Aslına dizinin yönetmeni Hwang Dong-hyuk daha önce yaptığı açıklamada serinin geri döneceğini açıkladı. Netflix eş CEO’su Ted Sarandors ise Squid Game sevenlere 2. sezon müjdesiyle birlikte evren sinyali de verdi.

Netflix CEO’sundan Squid Game 2. sezon için “evren” sinyali

Uzun süredir Squid Game sevenler dizinin 2. sezon bölümleri için Netflix’ten bir açıklama bekliyor. Bu konuda sessizliğini bozan Netflix eş CEO’su ve baş içerik sorumlusu Ted Sarandors, beklenen açıklamayı yaptı. Sarandors katıldığı bir programda izleyicilerden gelen 2. sezon sorusuna, kesinlikle şeklinde cevap verdi. Cevabın en ilginç yönü ise CEO’nun Squid Game evreni daha yeni başlıyor ifadesi oldu.

Sarandors bu açıklamasıyla, dizinin 3. sezon çalışması için Hwang Dong-hyuk’a da önemli bir mesaj gönderdi. Aynı zamanda açıklamanın dizinin evreninde geçen yeni yapımların da yolda olduğunun sinyalini verdiği de teoriler arasında.

Ancak CEO Sarandors, şu an için dizinin ne zaman yayınlanacağı ile ilgili bir ipucu vermedi. Tahminlere göre Squid Game 2. sezon için 2022 yılının sonunu bekleyeceğiz. Henüz çekimleri başlamayan dizinin Netflix’ten resmi onay alması ise sürecin daha da hızlanacağının kanıtı niteliğinde.

Güney Kore yapımı dizi ve filmlere büyük yatırım yapan Netflix, bu yatırımın meyvelerini 2021 yılında toplamaya başladı. Squid Game dizisi ile rekorlar kıran platform, uzun süre yeni sezon için bir duyuru yapmadı. Dizinin yönetmeni Hwang Dong-hyuk ise ilk açıklamalarında diziyi sadece bir sezon olarak tasarladığını açıkladı.

Bu açıklamalar sonrası artan sosyal medya baskısı ile yönetmen, Kasım 2021‘de ikinci sezon için ilk sözünü verdi. Kısa süre önce ikinci sezon çalışmalarının sürdüğünü açıklayan yönetmen, 3. sezon için de Netflix ile görüştüğünü açıkladı.

Squid Game için yönetmen Hwang Dong-hyuk bu açıklamasında ana karakter Seong Gi-Hun’un da diziyle geri döneceğinin de sözünü verdi.

Popüler dizi Eylül ayında yayınlandıktan kısa süre sonra 1 milyar izlenme sayısına ulaştı. Bu rekor daha sonra kırılmış olsa da, Squid Game halen en çok izlenen Netflix dizileri arasında başı çekiyor.

 

Kaynak: SDN

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Squid Game 2. sezonu bekleyenlere müjde! Netflix düğmeye bastı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir