Spotify, PC’deki özelliği nihayet mobile getiriyor!

Spotify, masaüstü uygulamalarında yıllardır sunduğu arkadaş aktivitesi özelliğini mobile getirmek için kolları sıvadı.

Spotify 2022 Özeti Türkiye açıklandı: Türkiye'de en çok bunları dinledik

En popüler dijital müzik servislerinden biri olan Spotify, sürekli farklı özellikler geliştiriyor. Bundan kısa süre önce Roblox ile ortaklık kuran ve hatta Hikayeler özelliğini sanatçıların kullanımına açan platform, bir özelliği daha test aşamasına soktu. Bu özelliklerin yanı sıra Spotify, PC’de yıllardır olup mobilde olmayan Arkadaş Aktivitesi özelliğini de getirmeye karar verdi.

Spotify, Arkadaş Aktivitesi özelliğini mobile getiriyor

Spotify’ın en sevilen özelliklerinden biri arkadaş profilleri olabilir. Diğer platformların aksine, birilerini arkadaş ekleyip sürekli ne dinlediğini görmek daha kolay. Bununla birlikte arkadaş eklediğiniz insanların profiline girip herkese açık çalma listelerini görebiliyorsunuz. Bunlar, sosyalliği artıran ve yakın arkadaşlar arasında sıkça kullanılan opsiyonel özelliklerden birkaçı. Mobil platformlarda arkadaşının ne dinlediğini göremeyenler, yakında bunu da yapabilecek:

Topluluk sayfasına baktığımızda masaüstünde olmayan bir özellik de görüyoruz. Spotify, bu sekmede arkadaşlarınızın çalma listelerinde yaptıkları değişikliklerden sizi haberdar ediyor.

Spotify’ın ‘Topluluk’ demeyi tercih ettiği özellik, mobile gelmesi en çok istenen özelliklerden bir tanesiydi. Şu anda kısıtlı bir kullanıcı kitlesi tarafından erişilebilse de iOS kullanıyorsanız deneme şansınız var. Özelliği erkenden deneyimleyebilmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

  • iPhone’unuzdan Safari uygulamasını açın.
  • Safari’de Spotify’ın internet sayfasını ziyaret edin.
  • Giriş yaptıktan sonra Web Player özelliğini kullanarak Spotify arayüzüne giriş yapın.
  • Safari’deki Spotify sürümünde arkadaş aktivitesi özelliğini kullanabiliyor olacaksınız.

Kaynak: SDN

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Spotify, PC’deki özelliği nihayet mobile getiriyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir