Son dakika… MSB açıkladı! Yunanistan’a ait uçaklar yine NATO uçuşunu hedef aldı

featured

Milli Savunma Bakanlığı, NATO uçuşunda Yunanistan’ın yine TSK’ya ait uçakları hedef alarak taciz uçuşu gerçekleştirdiğini bildirdi. MSB’den gelen açıklamada, ‘Yunanistan’a ait uçaklar yine NATO uçuşunu hedef aldı! Dalaman’dan ve Akhisar’dan kalkan F-16 uçaklarımız da önleme görevi yaparak Yunan uçaklarına gerekli karşılığı verdi.’ ifadeleri kullanıldı.
Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 19 Aralık 2022 Pazartesi günü planlı NATO NEXUS ACE Ege görevi için oluşturulan Paket Kol’da, Hava Kuvvetleri’ne ait 14 adet F-16, 1 adet HİK, 1 adet KC-135 tanker ve 1 adet CASA arama-kurtarma uçağı ve NATO’ya 1 adet e3-A AWACS uçağının uçuş görevi gerçekleştirdiği kaydedildi.

Bu görev için 24 saat önceden Hava Görev Emri (ATO) çekilerek NATO’daki müttefiklere gerekli bilgilendirmenin yapıldığı ifade edilen açıklamada, Paket Kol’un, Ege’nin uluslararası hava sahasında uçuşuna devam ederken Yunanistan’a ait 5 ayrı hava üssünden kaldırılan F-16’lar tarafından uçaklara radar kilidi atılmak suretiyle taciz edildiği aktarıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Son dakika… MSB açıkladı! Yunanistan’a ait uçaklar yine NATO uçuşunu hedef aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir