Gündem

Skytrax’ten çirkin algı operasyonu

Havayollarını derecelendirme kuruluşu Skytrax skandal bir karara imza attı. Türk Hava Yolları objektif bulmadığı için ayrıldığı Skytrax, ülkemizin milli gururu THY'yi ucuz maliyetli havayolu şirketleri ile aynı sıralamaya koydu.

Havayollarını derecelendirme kuruluşu Skytrax skandal bir karara imza attı. Türk Hava Yolları objektif bulmadığı için ayrıldığı Skytrax, ülkemizin milli gururu THY’yi ucuz maliyetli havayolu şirketleri ile aynı sıralamaya koydu. Skytrax’in bu kararı tepkiye neden oldu.

TÜRK HAVA YOLLARI’NI 3 YILDIZA DÜŞÜRDÜ

Türk Hava Yolları, geçtiğimiz yıl Haziran ayında Skytrax derecelendirmelerine katılmama kararı almıştı. Hatta geçen yıl THY’ye verilen ödülü almaya bile giden olmamıştı. Türk Hava Yolları’nın rest çekmesini sindiremeyen Skytrax, daha önce 5 yıldızlı havayolu şirketi olmaya aday olan Türk Hava Yolları’nı  Ryanair, Easyjet gibi düşük maliyetli havayolu şirketleri ile aynı kategoriye koydu. Sözde objektif olarak karar alan Skytrax’e göre ülkemiz havayolu şirketlerinde Atlas Global, Türk Hava Yolları’ndan daha iyi bir şirket olarak listede yer alıyor.

Skytrax’e göre 5 yıldızlı hava yolları ise şöyle;

ANA All Nippon Airlines

Asiana Airlines

Cathay Pacific

EVA Air

Garuda Indonesia

Hainan Airlines

Japan Airlines

Lufthansa

Qatar Airways

Singapore Airways

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu