Turizm

Skandal “Aşılıyım, tadını çıkar” reklam filminin faturası iki isme çıktı

Türkiye turizminin yurt dışında tanıtımı için çekilen ve yayınlanmasının hemen ardından kamuoyunda büyük tepki çeken ‘aşılıyım, tadını çıkar’ filminin faturası Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) çalışanı iki kişiye kesildi.

Tepkilerin ardından TGA Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen ile TGA Pazarlama Müdürü Umut Kutlu’nun görevden alındığı öğrenildi.

Ersoy, ‘Kararları ajansın yönetimi veriyor’ demişti

Kültür ve Turizm Bakanı mehmet Nuri Ersoy, reklam filmiyle ilgili kararın TGA yönetimi tarafından alındığını açıklamıştı.

Cüneyt Özdemir-’e açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un filmle ilgili olarak, ‘’Biz yeni bir reklam ajansı kurduk. Bu da sadece Bakanlığa bağlı değil. Turizm sektörünün önde gelen isimlerinin olduğu bir ajans. Kararları onlar veriyor, profesyoneller yapıyor. Eskisi gibi ‘onu yap, bunu yap’ demiyoruz. Türkiye’nin tanıtımı nerede yapılacak, ne yayınlanacak onlar karar veriyorlar. Benim de içime sinmedi. Zaten ben yapılmasını istemiyordum. Yayınlandıktan iki saat sonra da yayından kaldırılmasını ben istedim ve kaldırttım’’ açıklamasını yapmıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu