Sikorsky’den Türk pilotlara cesaret ödül

featured
Sikorsky Firması, kurtarma faaliyetindeki cesaret ve yeteneklerinden dolayı jandarma personeline "Kurtama Sertifikası" ödülü verdi.
Sikorsky Firması,  Jandarma Genel Komutanlığı’nın 2018 Temmuz ayında  gerçekleştirdiği “hayat kurtarma” operasyonunu ödüllendirdi. Sikorsky Firması, kurtarma faaliyetindeki cesaret ve yeteneklerinden dolayı jandarma personeline “Kurtama Sertifikası”  ödülü verdi.
İçişleri Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer alan habere göre, Olay, 10 Temmuz 2018 ‘de Jandarma Havacılık Bașkanlığına bağlı Diyarbakır Jandarma Hava Grup Komutanlığına gelen bir ihbarın değerlendirilmesi sonucu gerçekleșmiști. “Çoğu çocuk ve kadınlardan olușan 12 vatandașın serinlemek için girdikleri Dicle Nehri’nde suların aniden yükselmesi ile nehir ortasında bulunan bir adacıkta mahsur kalması” ihbarı üzerine bölgede kurtarma operasyonu bașlatılmıștı.
Kurtarma operasyonu sonucu ‘Sikorsky Fiması’ tarafında uçuș ekibi Jandarma Pilot Binbașı Utku Așkın, Jandarma Pilot Yüzbașı A. Ayacan Savaș, Jandarma Uzman Havacı Astsubay Kıdemli Çavuș Güner Kızıl’a kurtarma faaliyetlerindeki cesaret ve yeneklerinden dolayı “Kurtama Sertifikası”verildi.
Yapılan keşifler sonucu nehirdeki su seviyesinin helikopteri emniyetsiz bir duruma sokmayacağı, geç kalınması halinde ise vatandaşların hayati tehlikesi olabileceği üzerine, helikopter bölgeye hiçbir bir teçhizat kullanmadan iniş yapmıştı. Mahsur kalanların helikopterin içine alınması ve emniyetli bir noktaya tahliye edilmesi ile  operasyon sonlandırılmıştı.
Kurtarma Sertifikası Verildi
Kurtarma operasyonu sonucu ‘Sikorsky Fiması’ tarafında uçuș ekibi Jandarma Pilot Binbașı Utku Așkın, Jandarma Pilot Yüzbașı A. Ayacan Savaș,  Jandarma Uzman Havacı Astsubay Kıdemli Çavuș  Güner Kızıl’a kurtarma faaliyetlerindeki cesaret ve yeneklerinden dolayı “Kurtama Sertifikası”verildi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Sikorsky’den Türk pilotlara cesaret ödül

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir