Sen misin güvenlik talimatını dinlemeyen; Uçaktan atıldı!

New Zealand şirketlerinde ZK-OJN tescili ile çalışan Aercap leasing şirketine ait ZK-OJN tescilli Airbus A320-232 tipi uçak
Tran Duy Khang / jetphotos
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Acil çıkışta oturduğu halde hava güvenliğine dair videoyu izlemeyi ve güvenlik talimatlarının bulunduğu kartı okumayı reddeden bir kadın, Yeni Zelanda Havayolları’na ait uçaktan atıldı.

Olay, Wellington-Auckland seferini yapan uçakta yaşandı. Acil durum çıkışlarının yapıldığı sırada oturan kadın, uçuş ekibinin güvenlik talimatlarını dinleme konusundaki bütün çabaların geri çevirdi.Yolcular, kadını ‘zengin görünümlü’ olarak tanımladı, Louis Vuitton marka lüks bir çanta taşıdığını söyledi.

Uçakta bulunan diğer bir yolcu, güvenlik uyarılarının yapıldığı sırada kadının uçuş ekibini dinlemediğini, kitabını okuduğunu ve cep telefonuyla ilgilendiğini anlattı. Yolcu, kadınla birlikte seyahat eden bir erkeğin de aynı şekilde elindeki cihazla meşgul olduğunu söyledi.

‘KULAKLARINI TIKADI’

Yolcu, olayı şöyle anlattı: “Uçuş görevlisi sabırlı bir şekilde ‘Neler olduğunu izleyebilir misiniz, çünkü acil çıkışta oturuyorsunuz’ dedi. Görevli aşırı kibardı ve aynı şeyi sormaya devam etti, ancak kadın kulaklarını tıkadı.”

Kadının tavrı nedeniyle kalkış gecikirken, diğer yolcular da kendisinden uyarılara dikkat etmesini istedi, ancak kadın bunu reddetmeyi sürdürdü.

Yeni Zelanda Havayolları’ndan yapılan açıklamada, ‘yolcunun ekibin talimatlarına uymayı reddetmesi’ nedeniyle pilotun uçuş kapısına geri döndüğü belirtildi.

Sözcü, “Uçak döndüğünde kapıda polis bekliyordu ve yolcu da uçaktan çıkartıldı” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Sen misin güvenlik talimatını dinlemeyen; Uçaktan atıldı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir