Selçuk Bayraktar’dan heyecan yaratan MİUS paylaşımı: Yolda geliyor, takipte kalın

featured

Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) ilk prototipinin üretim geliştirme modeli entegrasyon hattına girdi. Selçuk Bayraktar’dan milyonları heyecanlandıran bir paylaşım geldi. MİUS insansız savaş uçağının üretim safhasını paylaşan Bayraktar, “Bayraktar Kızılelma yolda geliyor, takipte kalın.” dedi.

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi’nin (MİUS) üretim hattına giren gövde görselini paylaştı. Bayraktar, “Üretim hattına 3 buçuk yıl sonra daha büyük ve daha çevik bir balık girdi. MİUS – İnsansız Savaş Uçağı: Bayraktar Kızılelma yolda geliyor, takipte kalın.” dedi.

HEDEF 2023’TE UÇURMAK

MİUS ile ilgili olarak Bayraktar, temmuz ayında bir video yayınlamış ve “Hedefimiz, genç mühendis ve teknisyen kardeşlerimle geliştirdiğimiz MİUS prototipinin ilk uçuşunu Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında gerçekleştirmek.” ifadelerine yer vermişti.

BAYRAKTAR MİUS NEDİR?

Baykar Bayraktar MİUS ya da Muharip İnsansız Uçak Sistemi (kısa adıyla: MİUS), Türk insansız hava aracı üreticisi Baykar Savunma tarafından tasarım ve geliştirme çalışmaları devam eden, turbofan motorlu insansız savaş uçağıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
2
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Selçuk Bayraktar’dan heyecan yaratan MİUS paylaşımı: Yolda geliyor, takipte kalın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir