Selçuk Bayraktar İnsansız hava araçlarında yapay zekâ çalışmaları yürütüyoruz

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin yerli ve milli insansız hava araçlarını yapay zeka ile güçlendirmek için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

featured
Selçuk Bayraktar

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye’nin yerli ve milli insansız hava araçlarını yapay zeka ile güçlendirmek için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “Bugün yapay zeka denen algoritmalar dediğimiz araştırmaları yürütüyoruz. Uçuş emniyetini arttırmak, aynı zamanda uçağın çevresini görüp, anlamasını sağlayacak algoritmalar üzerinden daha çok çalışılıyor. Elbette insansız hava aracı platformlarımız için daha çok bu çalışmaları yürütüyoruz ama bir yandan da Cezeri dediğimiz uçan arabamızı hazırlıyoruz” dedi.

Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Tuz Gölü atış alanında düzenlenen Roket Yarışması’nın finalini izleyen BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, açıklamalarda bulundu.

Bayraktar, “Bu yarışmalara hazırlanan takımlar, projelerini gerçekleştirebilsin diye maddi destek alıyor. Aynı zamanda maddi ödüller de var. Tabii bütün bunlar, başarılarının yanında belki çok önemli bir yer tutmayabilir. Ama daha önemlisi; bu takımların, kurdukları bu takım ruhunu girişimlere taşıyarak, o girişimlerle dünyaya damgasını vuracak işlere imza atmaları. Bu yarışma, bir anlamda onun başlangıç adımı olmuş oluyor” dedi.

(CNN Türk)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
3
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Selçuk Bayraktar İnsansız hava araçlarında yapay zekâ çalışmaları yürütüyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir