SBK’nın uçağı 70 milyon TL’den satışa çıkarıldı

Bombardier Global Express XSR model uçağı bulunan SBK Holding’in patronu Sezgin Baran Korkmaz, sosyal medyayı oldukça aktif kullanıyordu.
Bombardier Global Express XSR model uçağı bulunan SBK Holding’in patronu Sezgin Baran Korkmaz, sosyal medyayı oldukça aktif kullanıyordu.

İflas eden Borajet Hava Yolları’nın sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın özel uçağı satışa çıkarıldı. Hem Türkiye, hem ABD tarafından ‘kara para aklama’ ve ‘dolandırıcılık’ suçlarından aranan SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz Avusturya’da yakalanıp tutuklanmıştı.

İnan Kıraç'ın şirketi Kıraça Holding'i satın aldığı yönündeki haberlerle gündeme gelen Borajet'in eski patronu Sezgin Baran Korkmaz'ın tüm varlığına el konulduğu iddia edildi.

Borajet Havayolları, 2016 yılının son günlerinde ABD’de yaşamını sürdüren işadamı Yalçın Ayaslı tarafından SBK Holding’e satılmıştı.

Sezgin Baran Korkmaz’ın sahibi olduğu SBK Holding bünyesinde 2017 yılının Nisan ayına kadar uçuşlarını sürdüren Borajet, daha sonra ani bir kararla yeniden yapılanma sürecine girildiği belirtilerek uçuşlarını durdurduğunu açıklamıştı.

Şirket bünyesinde bulunan TC-YYA kuyruk tescilli Bombardier Global XRS tipi business jet Bakırköy 2. İcra Dairesi tarafından satışa çıktı. Toplam uçuş süresi 3317 saat olan “Digor” isimli uçak için açık artırma usulü ihale düzenlenecek.

70 MİLYON TL’DEN SATIŞA SUNULDU

59.984.820 TL artı yüzde 18 KDV muhammen bedel ile satışa sunulan uçak için ilk teklifler 21 Şubat 2022’de alınacak. Beklenen teklifin gelmemesi durumunda ise 9 Mart 2022’de bir ihale daha düzenlenecek.

Söz konusu uçağın satışı için gerçekleştirilecek ihale Atatürk Havalimanı E Kapısı’nda bulunan 11 no’lu hangarda düzenlenecek.

Sezgin Baran Korkmaz’ın seyahatlerinde sık sık gündeme gelen uçağı yeni sahibinin kim olacağı şimdiden merak ediliyor. (Airporthaber)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
SBK’nın uçağı 70 milyon TL’den satışa çıkarıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir