1. Haberler
  2. Haberler
  3. Moskova’ya İHA saldırıları düzenlendi

Moskova’ya İHA saldırıları düzenlendi

Ukrayna tarafından havalanan İHA'lar bir kez daha Moskova'ya ulaşmayı başardı. Putin'e düzenlenen suikast girişimi sonrası 2. defa bölgeye gelen İHA'lar yerel halkın kamerasına takıldı.

featured

Ukrayna tarafından havalanan İHA’lar bir kez daha Moskova’ya ulaşmayı başardı. Putin’e düzenlenen suikast girişimi sonrası 2. defa bölgeye gelen İHA’lar yerel halkın kamerasına takıldı. Mayıs ayının hemen başında Kremlin’e düzenlenen İHA saldırısında hedef Vladimir Putin’di. Kameralara anbean yansıyan o anlar dünya basınında infial yaratırken saldırı başarısız oldu. Bu saldırı sonrası Ukrayna tarafı Rus topraklarına sık sık sabotajlar düzenledi.

Tren yolları, yakıt depoları gibi yerleri hedef alan Ukraynalılar Rus tarafına önemli zayiat verdi. Geçtiğimiz hafta Bahkmut’un düşmesi sonrası ise Ukrayna için savaşan Ruslar kendi topraklarına saldırdı.

Küçük çaplı köy kasaba ve belediyelerde birçok kişiyi öldüren gruba Rus ordusu müdahale etti ve sabotajın başarısız olduğunu dünyayla paylaştı.

Son günlerde Rus tarafı Ukrayna’ya yönelik İHA saldırılarını artırdı. Geçtiğimiz gün ‘en büyük’ olarak nitelendirilen saldırıyı yapan Ruslar 50’den fazla drone ile Ukrayna topraklarına girdi, bu droneların çoğu ise Ukrayna tarafından düşürüldü.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Moskova’ya İHA saldırıları düzenlendi
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir