Sabiha Gökçen’de sis nedeniyle seferler aksıyor: 50 uçak divert etti

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda, sabah saatlerinde etkisini arttıran yoğun sis nedeniyle iniş yapamayan 50 uçak, İstanbul Havalimanı'na divert (yönlendirilme) etti.

featured

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, sabah saatlerinde etkisini arttıran yoğun sis nedeniyle iniş yapamayan 50 uçak, İstanbul Havalimanı’na divert (yönlendirilme) etti.

Anadolu yakasında etkili olan ve görüş mesafesini düşmesine neden olan yoğun sis, hava ulaşımında aksamalara neden oldu. Aksamalar nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı işletmesi, sosyal medya hesabından “Sisin görüş mesafesini azaltması nedeniyle, pist 05.45 itibariyle iniş, 06.20’de de kalkış trafiğine kapatılmıştır.

07.20’de kalkışlar kontrollü bir şekilde başlamış, inişler halen yedek meydanlara divert etmektedir. Saat 10.00’da operasyonun normalleşmesi beklenmektedir” açıklaması yaptı.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapamayan 50 uçak, en yakındaki havalimanı olan İstanbul Havalimanı’na iniş yapmak zorunda kaldı.

İPTAL DUYURULARI YAPILDI

Türk Hava Yollarının alt markası AnadoluJet, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerin iptal olduğunu duyurdu.

AnadoluJet’in sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki iniş ve kalkışlı bazı seferlerin iptal edildiği belirtildi.

Yolculara iptal olan seferlerle ilgili çağrı merkezi ya da internet sitesi üzerinden bilgi edinmeleri uyarısında bulunuldu. (Sözcü)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Sabiha Gökçen’de sis nedeniyle seferler aksıyor: 50 uçak divert etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir