Sabiha Gökçen küçük bir Türkiye

featured

Medyatava’dan Sayım Çınar, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın Kurumsal İletişim Müdürü Canan Soysal ile konuştu. Sabiha Gökçen’deki yolcu trafiğinden personel sayısına kadar bir çok soruyu yanıtlayan Soysal, “Sabiha Gökçen küçük bir Türkiye” ifadesini kullandı. Sabiha Gökçen Havalimanında Malezya’nın hissesi olduğunu aktaran Soysal, “Tecrübelerimizi bir birimize aktarıyoruz” dedi. Sabiha Gökçen’in Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olduğunu kaydeden Soysal, günde 100 bin kişinini bu noktadan geçtiğini söyledi. Röportajdan bir kısım şöyle;

Önümüzdeki günlerde İstanbul için havayolu taşımacılığında yeni bir ayrım yaşanacak. 3 Mart’tan itibaren Atatürk Havalimanı tarifeli yolcu operasyonuna kapanıyor. İstanbul Havalimanı Avrupa tarafının yükünü omuzlayacak. Bu gelişmeleri son yıllarda istikrarlı büyümesini devam ettiren Sabiha Gökçen Havalimanı nasıl bir pozisyon olacak?

– Sabiha Gökçen Kurumsal İletişim Müdürü’sün. On yıldır müthiş işler çıkarıyorsun burada.

Bildiğin gibi 11 sene önce gazetecilikten masanın öbür tarafına geçtim. Ekonomi gazeteciliğinde 7/24’sündür, borsaları takip edersin, her an gelip sayfa değiştirmen gerekir, dur durak bilmeyen bir tempodur. Burada da benzer bir durum var. Sabah kalktığında neler yaşayacağını bilemezsin. Önemli bir kısmı işimizin kriz yönetmek. Üç sene önce bir terör saldırısı yaşadık. Uçak kaçırıldı… Sabiha Gökçen özel bir havalimanı ve tabii özel durumlarla da sürekli karşılaşıyorsun. Tümüne baktığın zaman çok özel ve keyifli bir iş yapıyoruz.

GÜNDE 100 BİN KİŞİ UÇUYOR

Günde 100 bin kişi uçuyor. Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanıyız. Geçtiğimiz sene 34.1 milyon insan uçtu buradan. Türkiye’nin en çok iç hat yolcusu olan birinci havalimanıyız. Avrupa’da 13. sıradayız. İnsanla uğraşıyoruz. İletişim insan üzerine kurulu bir şey. Organizasyonlar, yolcuya yönelik eventler insana dair işler. Duygu iletişimin temelinde olan bir şey. Anlamak üzerine işimiz. Biz burada sizi değil duygularınızı ağırlıyoruz. Öfkelerini hüzünlerini mutluluklarını kavuşmalarını yönetiyoruz burada misafirlerimizin.

– İstanbul Havalimanı’yla yeni bir dönem başlıyor artık. Bunu nasıl değerlendiriyorsun?

Dediğin gibi yeni bir dönem başlıyor, 29 Ekim’de resmi açılışı yapıldı. Mart ayına sarktı taşınma. Mart ayının başında operasyonu devralıyor İstanbul. Çok büyük bir proje, emeği geçen herkesi kutluyoruz. Bizim konseptimiz artık şehir havalimanı olmak üzerine. En önemli kısım ulaşım. Burada da önemli olan metro. Eylül – Ekim gibi hizmete giriyor. Halihazırda Kuzey Marmara Otoyolu dediğimiz yer Avrupa yakası için büyük kolaylık oldu, 20 25 dakikada ulaşıyorlar havalimanına. Taksim’den Yenikapı, Ayrılıkçeşmesi’nden gelecek misafirlerimiz. İlerde Üsküdar metrosunu bağlanacak. Böylece daha da kolay ulaşım sağlanacak. İçerde de iyileştirmeler yapmamız lazım. Yalnızca ulaşım kolaylığı yeterli değil şüphesiz. İçerdeki alanları daha konforlu hala getirmemiz gerekiyor.

[button color=”red” size=”big” link=”https://www.medyatava.com/haber/sabiha-gokcen-kucuk-bir-turkiye_164359″ icon=”” target=”false” nofollow=”false”]RÖPORTAJIN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN[/button]

 

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Sabiha Gökçen küçük bir Türkiye

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir