Havalimanları

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda meydana gelen helikopter kazasının görüntüleri ortaya çıktı

31 Aralık'ta Sabiha Gökçen Havalimanı'nda meydana gelen helikopter kazasının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Sosyal medyaya düşen görüntülerde kuyruğunu aydınlatma direğine vuran helikopter kendi etrafında döndükten sonra duruyor.

31 Aralık’ta Sabiha Gökçen Havalimanı’nda meydana gelen helikopter kazasının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Sosyal medyaya düşen görüntülerde kuyruğunu aydınlatma direğine vuran helikopter kendi etrafında döndükten sonra duruyor.

Jandarma Genel Komutanlığına ait Sikorsky tipi helikopter 31 Aralık 2020 tarihinde Sabiha Gökçen Havalimanı’nda park pozisyonuna geçmek isterken kuyruk kısmını elektrik direğine çarpmıştı. Helikopterin kuyruk kısmında hasar oluşurken kaza nedeniyle havalimanı trafiğinde herhangi bir aksaklık yaşanmamıştı.
Sabiha Gökçen Havalimanı’nda meydana gelen helikopter kazasının görüntüleri ortaya çıktı

KENDİ ETRAFINDA DÖNDÜKTEN SONRA DURUYOR

Kaza anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Sosyal medyaya düşen görüntülere göre kuyruğunu aydınlatma direğine vuran helikopterin kendi etrafında döndüğü görülüyor. Helikopter bir süre kendi etrafında döndükten sonra duruyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda meydana gelen helikopter kazasının görüntüleri ortaya çıktı

VALİLİKTEN AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Öte yandan İstanbul Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Jandarma Genel Komutanlığına ait bir helikopter, yakıt ikmali için Sabiha Gökçen Havalimanına iniş yapmış ve apronda ilerlerken, kuyruk kısmı meydandaki aydınlatma direğine çarpmıştır. Maddi hasara neden olan kazada yaralı ve can kaybımız yoktur. Helikopterde görevli personelimize geçmiş olsun diyoruz” denilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu