Haberler

S400 ve F35’leri diyalogla çözeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Türk-Amerikan ilişkilerinin güçlü ve sağlıklı zeminde ilerletilmesi, iş birliğimizin derinleştirilmesi konularında hemfikiriz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, “Türk-Amerikan ilişkilerinin güçlü ve sağlıklı zeminde ilerletilmesi, iş birliğimizin derinleştirilmesi konularında hemfikiriz.” dedi.

S400 VE F-35’LERİ DİYALOGLA ÇÖZEBİLİRİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

“S400 sistemi ve F35 programı başta olmak üzere bu alanda karşılaştığımız sınamaların üstesinden ancak diyalogla gelebiliriz.”

“Sayın Başkan’a, istenilen şartlarda teklif verilmesi halinde Patriot satın alabileceğimizi tekrar söyledim ve söylüyorum.”

“Siyasi ve ticari konuların birbirine karıştırılmaması gerektiğine inanıyoruz. 100 milyar dolar hedefimiz bağlamında Bakanlarımız çalışıyor.”

Trump’ın açıklamalardan satır başları;

“S-400 konusu zorluklar çıkarıyor, umarız sorunu çözeceğiz.

S-400 konusunu bugün görüştük gelecekte de görüşeceğiz. Güvenlik danışmanlarımızın S-400 konusunda çalışamaları konusunda anlaştık.

BAĞLANTILI HABER:   'FBI fenomen Raymond Abbas'ı Dubai’den ABD’ye kaçırdı'

100 milyar dolarlık karşılıklı ticaret anlaşması için mutabık kaldık. “

Etiketler

İlgili Haberler

Bu da dikkatini çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı