S-400’lerin yanına Patriot alabiliriz

featured

ABD’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dönüş sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ve Türkiye arasındaki ticaret hacmi hedefinin 75 milyar dolardan 100 milyar dolara çıkarıldığına dikkat çekerek şöyle konuştu:

“F-35 konusunda iş tam manasıyla henüz çözüldü diyemeyiz. Ama ben kendilerine teklifimi yaptım. “S-400 yanında sizden de Patriot alabiliriz” dedim. Bunu bizzat Sayın Trump’a söyledim. Kendileri de “Bu eğer ciddiyse bunun üzerine çalışalım” dediler. Size ciddi bir teklif yapıyorum. Siz bunu Kongreden geçirebiliyorsanız biz de onunla ilgili olarak çalışmalarımızı yaparız. S-400’leri nasıl aldıysak, bu konuda bize gelecek olan teklifin de gerçekten onu aratmaması lazım. Öyle bir teklif olması halinde biz bir alternatif savunma sistemini de Türkiye’ye kazandırmış oluruz” diye konuştu.

F-35 VE PATRİOT MASADA

Bu gelişmelerin ardından Türkiye son bir kaç haftadır ABD ile F-35 konusunda temaslarını artırdı. ABD’nin nasıl bir adım atılacağı ise merakla bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
S-400’lerin yanına Patriot alabiliriz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir