Ryanair’den kötü haber!… Uçak biletlerine zam gelecek!

featured

Ryanair’in İcra Kurulu Başkanı Michael O’Leary, yeni Boeing uçaklarının teslimatının gecikmesinin yaz sezonunda tatilcileri daha yüksek fiyatlarla karşılaştırabileceğini belirtti.

O’Leary, gecikmelerin yolcu kapasitesini kısıtlayacağını ve bu durumun Ryanair bilet fiyatlarında %10’a kadar bir artışa yol açabileceğini ifade etti. Ancak, bir miktar tazminat almayı umduklarını ancak önceliklerinin uçak teslimatlarına odaklandığını da ekledi.

Mart ayına kadar 57 Boeing 737 MAX 8200 uçağının teslim edilmesinin planlandığını ancak şirketin yaz sezonu için yalnızca 40-45 uçağın zamanında gelebileceğine inandığını söyledi.

Boeing’in yaşadığı zorluklar arasında, Ocak ayında meydana gelen bir kazanın ardından inceleme altına alınması ve üretim hızının yavaşlaması bulunuyor. Bu, Boeing’in yeni uçağının kalite kontrolüne ilişkin büyük endişelere yol açtı.

Diğer havayollarının da benzer sorunlarla karşılaştığını belirten O’Leary, bu durumun Avrupa genelinde daha yüksek fiyatlarla sonuçlanabileceğini söyledi.

Ryanair’in 2025’e kadar olan tahmini, önceki 12 ayda 183,5 milyon olan yolcu sayısının 205 milyona çıkması yönündeydi. Ancak, O’Leary, daha az uçakla bu hedefe ulaşmanın zor olabileceğini ve bunun fiyatları etkileyebileceğini dile getirdi.

Boeing’in sorunları hakkında konuşan O’Leary, şirketten aldığı mesajı “karışıklık” olarak nitelendirdi ve kalite kontrol standartlarını eleştirdi.

Ryanair’in, Boeing’in üretim ve teslimat performansını artırmak için kapsamlı bir plan üzerinde çalıştığını ve müşterilere yüksek kalitede uçaklar sunmak için çaba gösterdiğini belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Ryanair’den kötü haber!… Uçak biletlerine zam gelecek!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir