Ryanair’den kötü haber.. 130 çalışan işsiz kalacak

featured

Ryanair Irlanda Shannon ve Cork havalimanı üslerini kış aylarında kapatacağını ve 130 personelin işsiz kalacağını açıkladı

Ryanair, Cork ve Shannon havaalanlarındaki personeline, hükümet bu ülkeye uçan yolcular üzerindeki karantina kısıtlamalarını gevşetmedikçe, kış sezonu için her iki üssü de kapatmayı planladığını bildirdi.

Havayolunun CEO’su Eddie Wilson’ın havalimanlarındaki personele yazdığı bir mektupta, hükümeti Yeşil Liste’nin “kötü yönetimi” konusundaki kararından sorumlu tutuldu.

Hükümet Eylül ayında Yeşil Listede revizyon yapmazsa, kapanış gerçekleşecek ve personel Ekim ayı sonundan en az Mart ayına kadar ücretsiz olarak işten çıkarılacak.

Karardan bu 2 havalimanında üslenmiş olan 35 pilot ile 95 kabin görevlisi etkilenecek. Bunların dışında başka şirketlerden sözleşmeli olarak Ryanair’e hizmet veren yer personelinin de bu karardan etkelencekleri muhakkak. Maktupta; “Şimdi, Cork ve Shannon’a iş seyahatlerinin olmadığı ve turist trafiğinin ciddi şekilde azaldığı bir kış sezonu ile karşı karşıyayız” yazıyor.

“Hükümete, Covid seviyesi düşük AB ülkelerini İrlanda’nın Yeşil Listesine eklemesi için defalarca yaptığımız çağrılara rağmen, bu ricaları görmezden geldiler ve bu kış Cork ve Shannon havalimanaları ile daha az ölçüde Dublin, onarılamaz zarar gördü”

Hükümetin İngiltere ve Almanya gibi ülkeleri 14 Eylül’de Yeşil Liste’ye eklememesi durumunda, Ryanair’in kış operasyonlarını durdurma planı yürürlüğe girecek, çünkü bu iki ülke de havayolu için büyük pazar.

Mr. Wilson “Tüm pilot ve kabin görevlileri Ekim sonundan itibaren ödemesiz olarak işten ayrılacaklar” diye ilave etti. Ayrıca, Yeşil Liste güncellenirse kararın kıştan önce geri çekilebileceğini söyledi. Ancak, değişiklik yapılmadığı takdirde her iki üssün de önümüzdeki yıl Mart ayında yeniden açılmasının söz konusu olacağını söyledi.

Irish Mirror gazetesinin mektup hakkındaki sorusuna bir havayolu yetkilisi, “Çalışanlarımızla yapılan iç iletişimler konusunda yorum yapmıyoruz” diye cevapladı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Ryanair’den kötü haber.. 130 çalışan işsiz kalacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir