Rusya’ya ait Su-34 savaş uçağı yerleşim yerine düştü

Rusya'nın Yeysk kentinde SU-34 tipi savaş uçağı eğitim sırasında yerleşim yerine düştü. Rusya Savunma Bakanlığı, uçağın düşmesinin ardından kaza yerinde yangın çıktığını açıkladı.

featured

Rusya’nın Yeysk kentinde “Su-34” tipi savaş uçağının eğitim uçuşu esnasında yerleşim bölgesine düştüğü bildirildi.

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Su-34” tipi savaş uçağının, Rusya Güney Askeri Bölgesindeki havaalanından eğitim uçuşu için kalktığı kaydedildi.

Uçuş esnasında motorlardan birinin alevlendiği ve uçağın Krasnodar bölgesinde bulunan Yeysk kentinde evlerin arasına düştüğü kaydedilen açıklamada, kaza yerinde yangın çıktığı bilgisi paylaşıldı.

Olay yerine itfaiye ekiplerinin sevk edildiği belirtilen açıklamada, pilotların fırlatma koltuğunu kullanarak kurtulduğu ifade edildi.

YouTube video

Açıklamada, ölü ve yaralı olup olmadığına dair bilgi verilmedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Krasnodar Valisi, Acil Durumlar Bakanı ile Sağlık Bakanı’na Yevsk kentine gitmeleri ve gerekli desteği sağlamaları için talimat verdiği bildirildi.

AVCI BORBARDIMAN UÇAĞI

Suhoy Su-34, Rus yapımı çift kişilik avcı bombardıman uçağı. Su-27 Flanker esas alınarak geliştirilen bu uçak, gece ve gündüz, yer ve hava hedeflerine nükleer silahlar da dahil olmak üzere yüksek hassasiyetli saldırılarda kullanılması amacıyla geliştirilmiştir.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Rusya’ya ait Su-34 savaş uçağı yerleşim yerine düştü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir