Rusya’dan yeni karar!.. Bileti olmayan havalimanına giremeyecek

Rusya'nın önde gelen şehirlerindeki havaalanlarını bir araya getiren Uluslararası Havaalanları Birliği MAA, yolcu karşılmak ya da uğurlamak için gelenlerin havaalanlarına girişinin yasaklanmaması çağrısında bulundu.

featured

Rusya’nın önde gelen şehirlerindeki havaalanlarını bir araya getiren Uluslararası Havaalanları Birliği MAA, yolcu karşılmak ya da uğurlamak için gelenlerin havaalanlarına girişinin yasaklanmaması çağrısında bulundu.

Kommersant gazetesi söz konusu düzenlemenin 1 Eylülde yürürlüğe gireceğini hatırlatıyor. Havaalanları yönetimleri, uygulama nedeniyle girişlerde kuyruklar meydana geleceğini, bunun da güvenlik riskleri doğuracağını belirtiyor.

Kötü niyetli kişilerin havaalanlarına bilet alarak da gelebileceğine dikkat çeken yönetimler, kafe ve mağaza ziyaretçilerinin azalması nedeniyle havacılık dışı gelirlerin yüzde 20 ile 50’si arasında bir bölümü kaybedecekleri uyarısında bulundu.

Rus hükümetinin çıkardığı 1605 numaralı kararname, üçüncü seviye güvenlik uygulanan yerlerde 1 Eylül 2024’ten itibaren biletsiz kişilerin havaalanlarnıa girişini yasaklıyor. Kommersant şu anda Moskova ve Petersburg’daki havalimanlarında üçüncü seviye güvenlik uygulandığını aktardı.

Gazeteye konuşan Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ise uygulamanın geçici olduğunu belirtiyor. Ancak havalanı temsilcileri yine geçici olarak uygulamaya konan “üçüncü seviye güvenlik” rejiminin son bir yıldır neredeyse iki haftada bir devreye girdiğine dikkat çekiyor.

Havaalanı yönetmimleri sadece Vnukovo havalimanından her yıl 4 binden fazla çocuk, yaşlı ve engellinin yanlarında refakatçi olmadan uçtuğuna dikkat çekti.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Rusya’dan yeni karar!.. Bileti olmayan havalimanına giremeyecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir