1. Haberler
  2. Gündem
  3. Rusya’dan el bagajları için yeni düzenleme

Rusya’dan el bagajları için yeni düzenleme

featured

Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanlığı, uçağa binerken tartılması gereken eşyaların listesinden evrak ve bayan çantalarını çıkarmayı öneriyor, ancak sırt çantaları bu listede kalacak.

İlgili belgede, “Uçağa biniş yaparken, yolcular talep üzerine, el çantası, evrak çantası, demet çiçek, dış giyim, uçuş sırasında çocuk için bebek maması, kostüm, koltuk değneği, bastonlar, yürüteçler, katlanır tekerlekli sandalyeler, ilaçlar, özel diyet ihtiyaçlarını tartılması için sunmak zorundadır ” denildi.

Ulaştırma Bakanlığı’nın talimatlarına göre, şu anda yolcu sırt çantası, evrak çantası, el çantası, bebek beşiği ya da çocuk arabası ve koltuk değnekleri dahil olmak üzere tüm el bagajlarını, kayıt sırasında ve inişte havayolu şirketinin isteği üzerine tartılıyor.

El bagajını uçakta taşımak için yeni kurallar, geçen yıl Kasım ayında yürürlüğe girdi. Dolayısıyla, havayolu şirketi tarafından kurulan el bagajının serbest taşınması uygulaması, beş kilogramdan daha fazla olamaz. Buna ek olarak yolcu, çanta veya sırt çantası dahil olmak üzere bazı eşyalarını alma hakkına sahip. Havayolu şirketi sırt çantasının ağırlığı ve boyutlarımı bağımsız olarak belirleyebilir. Ayrıca, taşıyıcılar yolcunun el bagajını tartmalarını isteme hakkına da sahip.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Rusya’dan el bagajları için yeni düzenleme
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir