Rusya’da yurt dışı bilet talebi ikiye katlandı

Rusların Kasım ayında yurt dışı bilet talebinin ikiye katlandığı belirtiliyor.

featured

Rusların Kasım ayında yurt dışı bilet talebinin ikiye katlandığı belirtiliyor.

Rusya’nın çevrimiçi bilet satış hizmetlerinden Aviasales’in araştırmaları, Rusların kasım ayı için yurtdışı tatil destinasyonlarına dönük bilet taleplerinde artış yaşandığını gösterdi.

Rusların dış hat uçak bilet alımlarının toplam bilet satışlarındaki payı yıl içinde ikiye katlanırken, 2021’de bu payın yüzde 22 seviyesinde olduğu, şimdi ise yüzde 43’e çıktığı belirlendi.

GazetemRu’da yer alan habere göre; Uzmanlar, pandemi öncesi dönemden bu yana ilk kez önümüzdeki kasım tatilleri için dış hat bilet taleplerinde artış yaşandığına dikkat çekti.

Bilet rezervasyonlarında en popüler turistik yerlerin başında kişi başı gidiş-dönüş uçak biletinin ortalama 71 bin rubleye mal olduğu Tayland olduğunu kaydetti.

İkinci sırada ise kişi başı gidiş-dönüş bilet ortalaması 38 bin 600 rubleye yaklaşan Türkiye bulunurken, rezervasyon sayısında üçüncü sırayı 57 bin 900 rubleyle Birleşik Arap Emirlikleri aldı.

Aviasales, Rusların turizm amacıyla daha sık Ermenistan’a uçmaya başladığını gözlemlerken, bu ülkeye ortalama gidiş-dönüş uçak bileti maliyetinin 19 bin 700 ruble olduğunu, beşinci en popüler dış hat güzergahının ise 44 bin 800 ruble bilet fiyatı ortalamasına sahip olan İsrail’in bulunduğunu ekledi.

1
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Rusya’da yurt dışı bilet talebi ikiye katlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir