Rusya: Ukrayna’ya ait 3 savaş uçağı düşürüldü

Rusya Savunma Bakanlığı Ukrayna'ya ait 3 savaş uçağının düşürüldüğünü ve çok sayıda hedefin vurulduğunu açıkladı

featured

Rusya Savunma Bakanlığı Ukrayna’ya ait 3 savaş uçağının düşürüldüğünü ve çok sayıda hedefin vurulduğunu açıkladı. Bakanlığın açıklamasına göre Zmeiniy Adası yakınında bir Su-24, Herson bölgesinde bir Su-27 ve Dnipropetrovsk bölgesi yakınında da bir Su-25 uçağı düşürüldü.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş 24 Şubat’tan beri sürüyor. Ukrayna’nın birçok bölgesini hedef alan Rusya, Mikolayiv’de bulunan büyük bir mühimmat deposunu vurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından operasyonla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri’nin Ukrayna’daki askeri operasyonu devam ediyor. Rus Havacılık Kuvvetleri’ne ait hava tabanlı yüksek hassasiyetli füzeler, Kirovograd kenti yakınlarında bulunan Kanatovo askeri hava üssündeki havacılık ekipmanını, Mikolayiv’deki büyük bir mühimmat deposunu ve Zhovtneve yakınlarındaki Ukrayna askeri teçhizatı için önem arz eden yakıt depolama tesisini imha etti.

Açıklamayı Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü General Igor Konashenkov yaptı

32 KOMUTA MERKEZİ VE 5 MÜHİMMAT DEPOSU VURULDU

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı 17. ayrı tank tugayının komuta karakolu, 4 insan gücü ve askeri teçhizatların yoğun olduğu bölgelerin yanında Kramatorsk yakınlarındaki bir askeri havaalanında bulunan 2 askeri teçhizat deposu da vuruldu.

Rus Havacılık Kuvvetleri’ne bağlı operasyonel taktik ve ordu havacılığı, Ukrayna’nın 93 insan gücü ve askeri ekipmanının bulunduğu alanı hedef aldı. Topçu birlikleri 32 komuta merkezini, 5 mühimmat deposunu, 403 kaleyi, çok sayıda insan gücü ve askeri teçhizatın yoğunlaştığı alanlarla birlikte 51 Ukrayna topçu mevzisini de vurdu.

Saldırılar, 600’e kadar milliyetçinin yanı sıra 61 silah ve askeri teçhizatın yok edilmesiyle sonuçlandı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Rusya: Ukrayna’ya ait 3 savaş uçağı düşürüldü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir