Haberler

Rusya: Maduro’nun altınları için uçak yollamadık

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Venezuela'ya, ülkenin altınlarının alınması için özel bir uçak gönderildiği şeklindeki iddiaları doğrulamadı.

Peskov’a, 400 yolcu kapasiteli olmasına karşın içinde hiçbir yolcusu olmayan bir Rus yolcu uçağının Rusya’nın başkentinden havalanıp direkt uçuşla Caracas’a indiği ve havalimanının özel bir köşesine park edildiği haberleri soruldu. Sputnik’te yer alan haberde, iddiayı gündeme getiren Venezüellalı siyasetçi Jose Guerra, uçağın içinde Venezüella Merkez Bankası’nın kasalarından alınmış 20 ton altın bulunduğunu ileri sürmüştü.

RUSYA’DAN YALANLAMA

Peskov soru karşısında “Böyle bir bilgim yok. Bu tip uydurma haberlere daha dikkatli bir biçimde yaklaşılması gerekir” dedi.

İLGİLİ HABER:  Rus uçağı altınlar için mi geldi?

Moskova’dan Caracas’a özel bir uçuş yaptığı iddia edilen yolcu uçağının içinde Venezüella altınları bulunduğunun dışında iddialar da ortaya atılmıştı. Sözgelimi, Venezüella’da kendisini geçici devlet başkanı ilan eden muhalif Juan Guaido başta ABD olmak üzere bir dizi ülkenin desteğini alması nedeniyle Rusya’nın, Latin Amerika ülkesinin Devlet Başkanı Nicolas Maduro için ülkeye bir uçak gönderdiğini iddia edenler olmuştu. Rusya, bu iddiaların hiçbirini doğrulamadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu