Rusya Kiev’de apartmanı füze ile vurdu

featured

Kiev Zhuliani havalimanı yakınındaki bölge ve yerleşim yeri füzeyle vuruldu. Ukrayna devlet acil servisi, bir Rus mermisinin Kiev’in merkezindeki Lobanovsky Bulvarı 6’daki bir konut binasına çarptığını aktardı.

Reuters’ın bildirdiğine göre, bugün Kiev şehir merkezinin güneybatısındaki bölgelere iki füze çarptı. Füzelerden birinin Zhuliani havalimanına yakın bölgeye düştüğünü aktarıldı. Diğer füzenin ise bir yerleşim yerini vurduğunu söylendi.

Volodimir Zelenski’nin basın servisi tarafından paylaşılan bir video, füzenin özel bir dairede patladığını ve oturma odasına duman ve enkaz gönderdiğini gösteriyor. Ayrıca binanın yanması ve büyük hasar görmesiyle ilgili görüntüleri yayınladı. Füzenin atıldığı binanın sağ köşesinden büyük bir parça koptu ve çok sayıda daireye zarar verdi. İtfaiyeciler yaralı kurtulanlara yardım etti ve bir kadını enkaz denizinin üzerinden sokağa çıkardı.

The Guardian muhabirinin aktardığı video görüntüsünde patlama yaşanan apartmanın dairelerinden biri gözüküyor. Ukrayna İçişleri Bakanlığı danışmanı, Kiev’de vurulan binalarda can kaybı olmadığını aktardı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
Rusya Kiev’de apartmanı füze ile vurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir