Rusların Eylül’de en çok gittikleri rotalar belirlendi

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi seyahat acentesi Tutu.ru araştırmaları, ülke sınırlarında eylül ayında uçakla gidilen en popüler tatil destinasyonlarını belirledi.

featured

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi seyahat acentesi Tutu’nun araştırmaları, ülke sınırlarında eylül ayında uçakla gidilen en popüler tatil destinasyonlarını belirledi.

Rus tatilcilerin sonbahar rezervasyonlarına ilişkin verileri analiz eden Tutu uzmanları, iç hat seyahatlerinin en çok talep gören güzergahlar olduğunu belirlerken, yolcuların yüzde 86’sının iç hat yolculuklarını tercih ettiğini aktardı.

Rusya’da eylül ayında iç hatlarda tek yön uçuş için ortalama tutar ın 7 bin 550 rubleye ulaştığı kaydedilirken, en popüler güzergah Moskova-Soçi olarak belirlendi.

Gazetem.ru’da yer alan bilgilere göre; Bu güzergahta gidiş-dönüş bileti için ortalama 12 bin 300 ruble harcayan turistler, aynı zamanda en popüler destinasyonlar sıralamasında St. Petersburg- Soçi seyahatleri için gidiş-dönüş biletlerine ortalama 16 bin 100 ruble harcadı.

Uzmanlar, bu iki güzergahı Moskova- Mineralnye Vody ve Moskova-Mahaçkale destinasyonlarının takip ettiğini bildirdi.

Bu yılın yaz aylarında komşu ülkelere yapılan uçuşlar için ortalama bilet fiyatlarının geçen yaz seviyesinde kaldığını bulan servis uzmanları, bağımsız turistlerin yurtdışı uçak seyahatlerine olan talebin yüzde 13,3’ünü oluşturduğunu vurgularken, yaz aylarında komşu ülkelere bir uçuş için ortalama bilet fiyatının geçen yıl olduğu gibi 27 bin 314 bin ruble seviyesinde kaldığını altını çizdi.

Aynı zamanda Tacikistan ve Kırgızistan’ın dış hat uçuşlarında en popüler destinasyonlar olduğunu bulan Tutu, bu ülkelere uçuşlarda bilet fiyatlarının sırasıyla 27 bin 700 ruble ve 23 bin 300 ruble ortalamasına sahip olduğunu kaydetti.

İlk 3 popüler destinasyon arasında yer alan Ermenistan’a yapılan uçuşların ortalama maliyeti ise yaklaşık 31 bin rubleye ulaştı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Rusların Eylül’de en çok gittikleri rotalar belirlendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir