Rus uçağı Maduro’nun altınları için mi geldi?

featured

Rusya’ya ait bir yolcu uçağının Caracas’a sürpriz bir iniş gerçekleştirmesi üzerine gözler, Maduro yönetiminin siyasi krizle karşı karşıya olduğu Venezuela’ya çevrildi. Uluslararası haber ajansı Associated Press, söz konusu uçağın Rus Nordwind Havayolları’na ait olduğunu duyurdu. Pazartesi gecesi Venezuela’ya giden 400 yolcu kapasiteli Boeing 777 tipi uçağın, Çarşamba sabahı Maiquetia Havalimanı’nda park edilmiş şekilde görüldüğü aktarıldı.

ALTINLARI TAŞIYORDU İDDİASI

Havayolu şirketi, Rus uçağının Venezuela’ya inişini doğruladı. Ancak, uçağın ne taşıdığına ve güzergahına ilişkin bilgi vermedi. Normalde iç hatlarda ve güneydoğu Asya’ya uçuş gerçekleştiren uçağın, ilk kez Venezuela’ya gittiği belirtiliyor.

Venezuela’nın eski Merkez Bankası yöneticilerinden muhalif siyasetçi Jose Guerra, kurum içerisindeki kaynaklarının uçağın altın taşımak için kiralandığı bilgisini kendisi ile paylaştığını duyurdu. Guerra, uçağın Venezuela’nın rezervinin yüzde 15’ini oluşturan 20 metrik ton altını taşımak için kiranlandığı iddiasını öne sürdü.

Ekonomik krizin pençesindeki Venezuela’daki siyasi kriz, muhalif lider Juan Guaido’nun kendisini geçici devlet başkanı ilan etmesinin ardından patlak vermişti. Avrupa ülkeleri Maduro’ya “serbest ve adil” yeni seçimlerin ilan edilmesi için sekiz günlük süre tanımıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Rus uçağı Maduro’nun altınları için mi geldi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir