Rus Tu-160’yı müzeye benzetti!

featured
Tu-160, dünya havacılık tarihinde üretilmiş olan en büyük ve güçlü hipersonik uçağı olarak kabul ediliyor ve aynı zamanda kanat geometrisi değişebilen en ağır savaş uçağı.

ABD’nin Kolombiya Büyükelçisi Kavin Whitaker, Venezüella’da bulunan Rus askeri uçaklarını ‘müze eserleri’ne benzetti. Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konoşenkov, ABD’li diplomatın Rus savaş uçakları hakkında sarfettiği sözlerin amatörce olduğunu söyledi.

Daha önce Rusya Hava Uzay Kuvvetleri’ne ait iki Rus stratejik füze taşıyıcı Tu-160, An-124 askeri nakliye uçağı ve uzun menzilli İl-62 uçağı Caracas’taki Maiquetia Uluslararası Havaalanı’na iniş yaptı.RCN radyosunun bildirdiğine göre, Whitaker, “Bu yaştaki uçaklar provokasyon amaçlı değil. Onlar gerçekten müzelik” dedi.

‘BİZ HASTANE GEMİSİ İLE GELDİK, RUSLAR İSE BOMBARDIMAN UÇAĞIYLA GELDİ’

Diplomat ayrıca, “ABD, Venezüella’daki 80’li yılların rus bombardıman uçaklarını kayıt altına alıyor. Açıktır ki biz hastahane gemisi getirdik, Ruslar ise bombardıman uçaklarıyla geldiler ve bu da bir mesajdır” dedi.

Daha önce, Kolombiya Devlet Başkanı İvan Duque, Rus uçaklarının Venezüella’ya gelmesiyle ilgili endişelerini dile getirerek, bunun iyi niyetli bir jest olmadığını söylemişti. Duque ayrıca, bölge ülkelerinin Nicolas Maduro hükümetinin provokasyonlarına gelmemeleri ve Caracas’ın olası eylemlerine de hazır olmaları gerektiğini belirtmişti.

Kaynak: sputnik

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Rus Tu-160’yı müzeye benzetti!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir