1. Haberler
  2. Gündem
  3. Rus hava yolu şirketleri Türkiye uçuşlarını BAE’ye kaydırıyor

Rus hava yolu şirketleri Türkiye uçuşlarını BAE’ye kaydırıyor

featured

Rus hava yolu şirketlerinin Türkiye uçuş sayısını azaltacağı, buna karşın Birleşik Arap Emirlikleri uçuşlarını arttıracağı belirtiliyor.
Türkiye’de turizm sezonunun kapanması sonrası Rus hava yolu şirketlerinin ağırlığı Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) vereceği ifade edildi.

Gazeten.Ru’nun Interfax’tan aktardığı habere göre Rus havacılık yönetimi, Türkiye’ye uçuş izni sayısını azaltmayı, Birleşik Arap Emirlikleri’ne uçuş sayısını arttırmayı planlıyor.

BAE’de turizm sezonu başladı

Interfax Haber Ajansı’nın kaynağı tarafından yapılan açıklamada “Şimdiye kadar Türkiye’ye uçuşları azaltma kararı alınmadı. Bununla birlikte, kış programındaki mevsimsel faktörler nedeniyle, uçuşların Birleşik Arap Emirlikleri lehine değiştirilmesi planlanıyor. Böyle bir karar, Antalya tatil beldelerinde turizm sezonunun sonu ve BAE’de başlangıcı ile ilişkilidir” ifadelerine yer verdi.

Karar daha önce de gündeme gelmişti

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı başkanlığında koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasıyla mücadele için ekim ayı sonunda operasyonel merkez toplantısında da benzer bir öneri yapıldı. Toplantıda görüşülen konular arasında sadece uçuş kotalarının değişimi değil, aynı zamanda taşıyıcıların Birleşik Arap Emirlikleri’ne düzenli uçuşlar gerçekleştirebilecekleri şehirler listesinin genişletilmesi de vardı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Rus hava yolu şirketleri Türkiye uçuşlarını BAE’ye kaydırıyor
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir