1. Haberler
  2. Hava Yolları
  3. Rosatom ve Aeroflot iş birliği yapacak

Rosatom ve Aeroflot iş birliği yapacak

Rosatom ve Aeroflot Rusya'nın Vladivostok kentinde düzenlenen VIII. Doğu Ekonomi Forumu'nda bir araya geldi

featured

Rosatom ve Aeroflot Rusya’nın Vladivostok kentinde düzenlenen VIII. Doğu Ekonomi Forumu’nda bir araya geldi

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom ve ülkenin en büyük havayolu şirketi Aeroflot, havacılık ekipmanlarının geliştirilmesi, test edilmesi, üretimi ve bakımı konularında stratejik iş birliği yapacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Rosatom ve Aeroflot Rusya’nın Vladivostok kentinde düzenlenen VIII. Doğu Ekonomi Forumu’nda bir araya geldi.

Rosatom Genel Müdürü Aleksey Likhachev ve Aeroflot Genel Müdürü Sergey Alexandrovsky havacılık ekipmanları alanında iş birliğini kapsayan memoranduma imza attı.

Anlaşma kapsamında, Rosatom’un araştırma ve üretim bölümü temelinde üretim hedefi oluşturulması, sertifikalı üretimde uzmanlaşılması ve Rusya’da faaliyet gösteren yabancı yapımı uçaklar için ekipman ve parçaların bakımının yapılması planlanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Rosatom Genel Müdürü Aleksey Likhachev, bu yıl yabancı yapımı uçak sistemleri için bazı ürünlerin ithal ikamesi konusunda iki şirketin ortak proje yürüttüğünü belirterek, ‘Aeroflot mühendisleri tasarım desteği sağlarken, Rosatom enstitülerinden uzmanlar da araştırmalar ve üretim konusunda destek verdi. İşbirliğimizin daha da artacağına inanıyorum. Ne de olsa ortak bir hedefimiz var, o da ülke ekonomisinin stratejik sektörlerine modern, rekabetçi ve yüksek kaliteli ürünler sunmak.’ ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Google

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Rosatom ve Aeroflot iş birliği yapacak
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir