Qatar Airways, 10 bin kişiyi işe almaya hazırlanıyor

FIFA dünya kupasının Katar’a uçacak taraftar sayısının artırması beklendiği için, Hint vatandaşlarının da dahil olduğu 10.000 kişiyi işe alıyor.

featured

Pandemi sırasında 4 milyar dolar kaybettikten sonra Qatar Airways, yolcu trafiğindeki yüzde 200 artış sayesinde 2022 mali yılında 1,5 milyar dolarlık kârla geri döndü. Qatar CEO’su, insanların evde kolay para kazanmaya alıştığı uzaktan çalışma dönemini suçladı. FIFA dünya kupasının Katar’a uçacak taraftar sayısının artırması beklendiği için, Hint vatandaşlarının da dahil olduğu 10.000 kişiyi işe alıyor.

İş gücünü 45.000’den 55.000’e çıkarmayı hedefleyen Qatar Airways, geçtiğimiz ay havacılık hizmetleri, ikram ve gümrüksüz satış dahil olmak üzere çeşitli bölümler için başvuruları kabul etmeye başladı. Singapur Havayolları’nın önünde dünyanın en iyi taşıyıcısı olarak ortaya çıkan havayolu, Filipinler’den kabin ekibi, dinlenme salonu personeli ve müşteri hizmetleri yöneticileri de işe alıyor.

Artan işe alımların yanı sıra Qatar Airways, programının yüzde 70’ini Doha’ya odaklanmak için ayarlayacak, bu nedenle diğer destinasyonlara uçuşların iptal edilmesini ve frekansların azaltılması bekleniyor. Katar’daki oteller ve diğer sektörlerle birlikte havayolu, FIFA Dünya Kupası sırasında bir milyondan fazla ziyaretçiye hazırlanıyor.

Qatar Airways için çalışmak çekici bir fırsat olsa da havayolu, çalışanları tembelleşmek için uzaktan çalışmayı suçlamaktan daha fazlasını da yapmakla suçlanıyor. Bu yılın başlarında çıkan haberlere göre, Qatar pilotları, şikayetlerini sosyal medyada dile getirmesinden sonra dava açılması ve işten çıkarma ile tehdit edildiler.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Qatar Airways, 10 bin kişiyi işe almaya hazırlanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir