Qantas dünyanın en güvenilir şirketi

featured

Avustralyalı Qantas, son 60 yılın rakamları dikkate alındığında en güvenilir havayolu şirketi seçildi.

“AirlinesRatings” tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Afgan Ariana şirketi ise en güvenilmez havayolu şirketi ilan edildi.

AirlineRatings haber sitesine göre, son 60 yıl içinde Avusturyalı Qantas şirketinin uçuşlarında hiç can kaybı yaşanmadı.

Araştırma sonucu, 2019 yılı için dünyadaki 405 havayolu grubu içinden en güvenilir 20 şirket belirlendi.

Buna göre, ilk 20 içinde alfabetik sıralamaya göre şu şirketler bulunuyor: Air New Zealand, Alaska Airlines, All Nippon Airways, American Airlines, Austrian Airlines, British Airways, Cathay Pacific Airways, Emirates, EVA Air, Finnair, Hawaiian Airlines, KLM, Lufthansa, Qantas, Qatar Airways, Scandinavian Airline System (SAS), Singapore Airlines, Swiss, United Airlines,  Virgin Airlines.

En güvenilmez havayolu şirketleri

En güvenilmez hava yolu şirketleri ise şunlar: Afgan Ariana Airlines, Surinamlı Blue Wing, Afgan Kam Air, Nepalli Tara Air ve Endonezyalı Trigana Air Service.

Havayolu en güvenilir ulaşım aracı

Uçuş güvenliği konusunda çalışmalar yapan Hollandalı To70 şirketin yaptığı araştırmaya göre, bir milyon yolcu içinde hayatını kaybedenlerin oranı 0,36 iken, 3 milyon uçuş içinden sadece birisinde kaza yaşanıyor.

Araştırmaya göre, 2017 yılından bu yana gerçekleşen uçuşlar dikkate alındığında bir milyon uçuş içinde ölü sayısı 0,06. Son beş yıl dikkate alındığında bir milyon uçuş içinde ölü sayısı 0,24.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Qantas dünyanın en güvenilir şirketi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir