Putin: İki uçak olayını karıştırmayın

featured

Dün yaşanan ve Rus Hava Kuvvetleri’ne ait Ilyushin Il-20 tipi uçağın düşürülmesinin ardından beklenen açıklama Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den geldi. Putin, İsrail’in dün Suriye’de yol açtığı İl-20 uçağı trajedisi ile TSK tarafından 2015 yılında Rus uçağının düşürülmesinin karşılaştırılmaması gerektiğini, iki durumun birbirinden farklı olduğunu söyledi.

Sputnik’in haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Macaristan Başbakanı Viktor Orban’la Moskova’da yaptığı görüşmenin ardından gerçekleştirilen basın toplantısında, İsrail uçaklarının dün Lazkiye yakınlarında, Suriye ordusunun füze savunma sistemlerinin hedefi haline getirdiği Il-20 uçağı ve içerisindeki 15 Rus askerinin öldüğü olayla ilgili açıklamada bulundu.

Sınırımı ihlal eden Sukhoi Su-24 savaş uçağı, Türk Hava Kuvvetleri’ne ait F-16’lar tarafından 24 Kasım 2016 tarihinde vurularak düşürülmüştü. 

Putin “İnsanların ölümü, özellikle de böyle trajik koşullarda ölümü, her zaman bir felakettir. Hem bizim için hem ülkemiz için, hem de ölen arkadaşlarımızın yakınları için böyledir. Bu bağlamda ölen askerlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

‘TRAJİK OLAYLAR ZİNCİRİNE BENZEYEN BİR DURUM VAR GİBİ’

Putin, TSK’nın Rus Su-24 uçağını düşürmesi ile İl-20 faciasının birbirinden farklı durumlar olduğunu ve karşılaştırılmaması gerektiğini ifade etti.

Putin “O zaman Türk uçağı bilinçli olarak uçağımızı vurmuştu. Burada yanlışlıkla gelişen trajik olaylar zincirine benzeyen bir durum var gibi. Zira İsrail uçağı bizim uçağımızı düşürmedi” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Putin: İki uçak olayını karıştırmayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir