Pilot Safiye Ademoğlu ayrılış sürecini anlattı

featured

Türk Hava Yolları’nda görev yaparken şirketin marka yüzü olan İkinci Pilot Safiye Ademoğlu Türkyılmaz geçtiğimiz yaz ani bir kararla istifa etmişti. Türkyılmaz, Emirates Havayolları’na geçti ve Airbus A380 uçağında eğitimini tamamlayan ilk Türk kadın pilot oldu.

Süt izinlerinde uçurulduğunu iddia ederek istifa eden Safiye Ademoğlu Türkyılmaz, dün istifa sürecinin nasıl başladığını sosyal medya üzerinden paylaştı:

Hikayem Ekip Planlama Başkanının bana ‘Seni joker olarak kullanıyorum’ demesiyle başladı… Mart ayının ilk haftası hiç unutmam; Ben, bana uygulanan haksızlıklardan bahsedip karşı taraftan yardım beklerken aldığım bu cevabı asla gururuma yediremedim…Ve sonuç ortada!”


GÖREVDEN ALINDI

O dönem THY’nin Ekip Tahsis Başkanı Dr. Mert Yüzsever’di. Hava-İş yönetiminin 2017’de göreve atanır atanmaz ziyaret ettiği Yüzsever iki ay önce görevinden alındı. Yüzsever’in yerine Baran Gülbaran getirildi.

Bankacı olan Safiye Ademoğlu Türkyılmaz, 2011’de THY’nin açtığı sınavı geçerek pilot adayı oldu. Eğitim için 80 bin dolarlık anlaşmaya imza atarak ABD’ye gitti.

Florida Institute of Technology Aviation’da eğitim alan Türkyılmaz pilot olduktan sonra A320 filosunda ikinci pilot olarak uçmaya başladı.

A380 EĞİTİMİNİ TAMAMLADI

Geçtiğimiz yaz istifa eden Türkyılmaz, Emirates’te işe başladı. Airbus A380 eğitimini 29 Ekim’de tamamlayan Türkyılmaz önümüzdeki günlerde uçmaya başlayacak.b

THY bir dönem ABD’de Florida Institute of Technology Aviation’a yolladığı pilot adaylarını dönüşlerinde yeteri kadar eğitim almadıklarını tespit ederek dönüşte tekrar eğitim programına sokmuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Pilot Safiye Ademoğlu ayrılış sürecini anlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir