Pendik Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı 2 Ekim’de açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından başlatılan Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattında çalışmalar tamamlandı. Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Pendik - Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı 2 Ekim’de açılacağını belirtti.

featured

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından başlatılan Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattında çalışmalar tamamlandı. Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Pendik – Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı 2 Ekim’de açılacağını belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattının 2 Ekim’de yolcu taşımaya başlayacağını açıkladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden #U Çalışıyor, İstanbul #Ulaşıyor etiketiyle açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu, “Kadıköy’den Havalimanına kesintisiz metro bağlantısı Pazar günü milletimizin hizmetinde!” ifadelerine yer verdi.

12 Eylül’de hattın test sürüşüne katılan Bakan Karaimsailoğlu yaptığı açıklamada, “”Bu hattımız Kadıköy meydandan başlayarak yine Uzunçayır, Maltepe, Göztepe, Anadolu Adliyesi ve Pendik D100’ü takip eden hattın 7,4 kilometrelik Sabiha Gökçen bağlantısı. Burada günlük 1 milyon 200 bin yolcuya hizmet verebilecek kapasitede ve 80 kilometre hıza sahip metro hattımız sayılı günler sonra İstanbullularla buluşacak. İnşallah, dünyanın en önemli havalimanlarından birisi olan Sabiha Gökçen Havalimanında da raylı sistem bağlantısını sağlayarak, buradaki hizmeti, konforu, güvenliği de artırmış olacağız” diye konuşmuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Pendik Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı 2 Ekim’de açılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir