1. Haberler
  2. Pegasus
  3. Pegasus’tan sermaye artırımı çıkışı

Pegasus’tan sermaye artırımı çıkışı

Pegasus Hava Yolları'nın bedelsiz sermaye artırımı yapma kararıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Şirketin genel kurulunda, sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvurusu yapıldığı belirtildi.

featured

Pegasus Hava Yolları’nın bedelsiz sermaye artırımı yapma kararıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Şirketin genel kurulunda, sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurusu yapıldığı belirtildi.

Geçtiğimiz Şubat ayında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamada, Pegasus’un sermayesini 102.299.707 TL’den 500.000.000 TL’ye çıkaracağı açıklanmıştı. Şirket, sermaye artırımı için gerekli başvuruları SPK’ya iletti.

Pegasus’un KAP’a yaptığı açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“Yönetim Kurulumuz tarafından Şirketimizin 500.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 102.299.707 TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin, tamamı “Paylara İlişkin Primler” hesabında bulunan tutarlardan karşılanmak yoluyla, 397.700.293 TL artırılarak 500.000.000 TL seviyesine yükseltilmesine, artırıma konu “Paylara İlişkin Primler” tutarının “Sermaye” hesabına aktarılması ve aktarımın yeminli mali müşavir raporuyla tevsik edilmesi konusunda gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesine, sermaye artırımı nedeniyle her biri 1,00-TL nominal değerli 397.700.293 adet pay ihraç edilmesine ve sermaye artırımı ile ilgili yasal sürecin tamamlanmasının üzerine yeni ihraç edilen payların pay sahiplerine payları oranında kaydi sistem esaslarına uygun şekilde dağıtımının gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.”

Söz konusu sermaye artırımının, şirketin gelecek projelerine ve büyüme hedeflerine destek olması bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Pegasus’tan sermaye artırımı çıkışı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir