1. Haberler
  2. Pegasus
  3. Pegasus’tan 65 yaş üstü yolcular için yeni karar!

Pegasus’tan 65 yaş üstü yolcular için yeni karar!

featured

Koronavirüs salgını sebebiyle 65 yaş üstü yurttaşlara getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Pegasus Havayolları, seyahatlerini gerçekleştiremeyecek bu yolcular için ücretsiz açığa alma, cezasız değişiklik ve bilet iadesi yapılacağını kamuoyuna duyurdu.

İçişleri Bakanlığı’nın yeni yayımladığı genelge kapsamında 65 yaş ve üzeri yurttaşların sokağa çıkması kısıtlandı. Pegasus Havayolları, 65 yaş ve üzeri yolcuların almış olduğu biletlerle ilgili resmi internet sitesinden açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, “Koronavirüs için alınan tedbirler doğrultusunda 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız için bazı illerde uygulanan sokağa çıkma yasağı üzerine, bu kısıtlamalardan dolayı seyahat planında değişiklik yapmak isteyen 65 yaş ve üzeri misafirlerimize ücretsiz açığa alma, cezasız değişiklik ve kesintisiz iade hakkı sunulacaktır” İfadelerine yer verildi.

BİLETLER 10 KASIM’DAN ÖNCE ALINMIŞ OLMALI

Uygulanacak işlemler için biletlerin 10 Kasım 2020 tarihinden önce alınmış, kalkış veya varış şehrinin sokağa çıkma yasağı getirilen şehirlerden biri olması şartı bulunuyor. Ayrıca yolcuların uçuştan önce başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Yapılacak bu işlemler 31 Aralık 2020 tarihine kadar olan uçuşları kapsayacak. Seyahat izin belgesi olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarınsa uçuşlara kabul edileceği öğrenildi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Pegasus’tan 65 yaş üstü yolcular için yeni karar!
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir