Pegasus Havayolları Ticari Genel Müdür Onur Dedeköylü, Aviation News’e Açıklamalarda Bulundu 

featured

Pegasus Havayolları Ticari Genel Müdür Onur Dedeköylü, Aviation News’e Açıklamalarda Bulundu

▫️2023 yılında rmâli rekorlar açıkladık ve kredi notumuz yükseldi. 100. uçağımızı filoya kattık. Ek uçak siparişlerimiz ile 150 filomuzu uçağa çıkaracağız.

▫️Seyahat teknolojisindeki en son gelişmelerin nabzını tutmak için Silikon Vadisi’nde bir teknoloji inovasyon laboratuvarı bile kuracağız.

▫️FAVÖK marjımız 2022 yılında dünyadaki en yüksek havayolu şirketi oldu. Yan branşlarda, yan branşların toplam gelirler içindeki payına göre dünya genelinde ilk 10’dayız, filo kullanımı ve diğer konularda ise ilk 10’dayız. Ayrıca dünyanın en iyi havayollarından biriyiz. Yani gayet iyi bir performans sergiliyoruz.

▫️Diğer düşük maliyetli havayolu şirketlerinden farklı olarak Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan transit yolcu da taşıyoruz. Her 100 yolcumuzdan 25’i transit yolcu. Dış hatlarda bu oran 32.

▫️ Uçuşlarımızın %50’sini Avrupa, %30’unu BDT ve Ortadoğu oluşturuyor. Bu ağı sürekli geliştiriyor ve büyütüyoruz. Coğrafi konumumuzun avantajını kullanarak Türkiye’ye giden noktadan noktaya trafiğin yanı sıra transit trafiğimizi de artırmayı hedefliyoruz. Kendimize düşük maliyetli havayolu ağı adını veriyoruz.”

▫️İkinci pistimiz kısa süre sonra açılacak ancak bir süre daha termial binasında yoğunluk devam edecek.

▫️Yazın yoğun olduğu günlerde, özellikle de hafta sonları, terminal tıklım tıklım oluyor ve yoğun günlerde daha fazla insanı getirmek, yolculara veya havayollarına hiçbir fayda sağlamıyor. Yetkililerle görüşüyoruz çünkü bir an önce yeni bir terminalin yapılmasına ihtiyacımız var.

▫️ Stratejik büyümeyi Sabiha Gökçen ve Antalya’da görüyoruz. Antalya’da 18 uçağımızı konumlandırdık. Şu anda Antalya’dan uçan en büyük üç şirketten biriyiz.

▫️150 uçaklık siparişin 108’ini A321neo oluşturacak. Bu yıl sonunda sayı 41’e ulaşacak. Filomuzun dörtte üçünün neolardan oluşması, yakıt fiyatlarına rağmen bize açık bir maliyet avantajı sağlıyor.

▫️737’ler artık filoda ve ne kadar süre elimizde tutacağımızı tartışıyoruz ama tabii ki stratejimiz kesinlikle tek uçak tipine doğru ilerlemek.

▫️Uluslararası alanda daha fazla büyüme stratejimiz var. Uluslararası kapasitemizi artırmayı planlıyoruz. (HavaSosyalMedya)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
1
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Pegasus Havayolları Ticari Genel Müdür Onur Dedeköylü, Aviation News’e Açıklamalarda Bulundu 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir