Pegasus Havayolları İzmir-Üsküp seferine başlıyor; A321neo ile gidecek

Uçuşlar 2 Haziran’da başlayacak ve 180 koltuklu Airbus A321neo uçağıyla her Perşembe ve Pazar olmak üzere haftada iki kez çalışacak. Biletler havayolunun web sitesi üzerinden satışa sunuldu.

featured

Pegasus Havayolları, İzmir ile Makedonya’nın başkenti arasında uçuşların açılışını yaparak bu yaz Üsküp’e ikinci varış noktası izmir’i tanıtacak. Uçuşlar 2 Haziran’da başlayacak ve 180 koltuklu Airbus A321neo uçağıyla her Perşembe ve Pazar olmak üzere haftada iki kez çalışacak. Biletler havayolunun web sitesi üzerinden satışa sunuldu.

Havayolu, 19 Haziran’da iki şehir arasındaki operasyonları başlatacak olan SunExpress ile doğrudan rekabet edecek. Bu uçuşlar her Pazar, haftada bir kez gerçekleştirilecek. Pegasus’un yeni Üsküp servisi, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile Üsküp arasındaki mevcut uçuşlara ek olarak gelecek.

Pegasus Hava Yolları, 2019 yılında İzmir-Üsküp arasında seferler başlatmayı planlamıştı, ancak yapmamayı tercih etti. Bir yıl sonra, koronavirüs pandemisi nedeniyle Makedon vatandaşları için daha da popüler bir destinasyon haline gelmesiyle, İzmir, Üsküp’ün en işlek dokuzuncu noktası oldu. Üsküp, pandeminin başlamasından bu yana İstanbul’un iki havalimanının yanı sıra Antalya ve Bodrum’dan da tarifeli seferlerin başladığı görüldü.

Pegasus Havayolları da bu yaz rotasındaki kapasitesini önemli ölçüde artırarak İstanbul – Üsküp seferini büyütmeyi planlıyor. Havayolu, şimdiye kadar kullandığı A320 ve Boeing 737-800’e kıyasla, 239 koltuklu A321neo uçağını Makedon başkentine yönelik hizmette kullanacak.

Sonuç olarak, havayolunun rotadaki toplam kapasitesi bu yaz bir önceki yıla göre %45,8 oranında kayda değer bir artış gösterecek. Havayolu, iki şehir arasında haftalık sekiz uçuş sürdürmeyi planlıyor.(exyuaviation)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
2
sinirli
Sinirli
Pegasus Havayolları İzmir-Üsküp seferine başlıyor; A321neo ile gidecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir