Pegasus Hava Yolları Sermaye Artırımı İle İlgili Açıklama Yaptı

featured
Cumali Selvi

Pegasus Hava Yolları, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir bildirimde bulunarak sermaye artırımına ilişkin kararlarını duyurdu.

Şirketin Yönetim Kurulu, 29.02.2024 tarihli bir karar alarak, 28.02.2024 tarihli bir önceki karara dayanarak şirketin 500.000.000 TL’lik kayıtlı sermaye tavanı içerisindeki 102.299.707 TL’lik çıkarılmış sermayesini artırmaya karar verdi. Bu artış, mevcut “Paylara İlişkin Primler” hesabından karşılanarak 397.700.293 TL tutarında gerçekleştirildi ve şirketin sermayesi 500.000.000 TL seviyesine yükseltildi.

Bildirimde ayrıca, artırıma konu olan “Paylara İlişkin Primler”in “Sermaye” hesabına aktarılmasının Unit Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti. tarafından hazırlanan bir mali müşavirlik raporu ile tespit edildiği belirtildi.

Bu doğrultuda alınan kararlar şunlardır:

Sermaye artırım işlemlerinin Sermaye Piyasası Kurulu’na bildirilmesi, Şirketin Ana Sözleşmesi’nin “Şirket Sermayesi” başlıklı 6’ncı maddesinin yeni şeklinin kabul edilerek Sermaye Piyasası Kurulu’na sunulması, Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulması, İhraç belgesinin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanması ve Şirket Ana Sözleşmesi’nin “Şirketin Sermayesi” başlıklı 6’ncı maddesinin yeni şekline Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygun görüş verilmesi ve diğer yasal işlemlerin tamamlanması için Genel Müdürlüğün yetkilendirilmesi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Pegasus Hava Yolları Sermaye Artırımı İle İlgili Açıklama Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir