Pakistan ASELPOD’yu çok sevdi

featured

Pakistan Hava Kuvvetleri’nin JF-17 uçaklarında kullanıma giren ve ASELSAN tarafından geliştirilen hedefleme podu ASELPOD, yeni yuvasında kardeş ülke Pakistan’a tanıtıldı.

Karaçi’de gerçekleştirilen IDEAS 2018 Fuarı’na katılan ASELSAN, standında ASELPOD’un yanı sıra Taktik Haberleşme Sistemleri, HGK, LGK, Sınır Güvenlik Sistemleri, STOP, KORKUT, Deniz Sistemleri ve Tank Modernizasyon kabiliyetleri sergiledi.

YENİ İŞ İMKANLARI

Bölgede önemli bir yere sahip olan ASELSAN, geliştirdiği yerli teknolojiler ile Pakistan başta olmak üzere Türk savunma sanayi ürünlerini ihraç etmek için yeni iş birlikleri üzerinde çalışıyor.

JF-17’LERDE KULLANILIYOR

Pakistan geçtiğimiz aylarda teslim aldığı ASELPOD’ları, Çin ile ortak geliştirdiği JF-17 savaş uçaklarında test etmeye başlamıştı. Hedefleme podu, gece veya gündüz hassas atış imkanı sunuyor.

İKİNCİ SİPARİŞ

Pakistan ASELPOD için ilk siparişi 2016’da 16 adet olarak vermişti. Bu siparişi, geçen yıl ikinci paket izledi. Sistemden çok memnun kalan Pakistan Hava Kuvvetleri, 25 kilometre mesafeden lazer işaretlemesi yapabiliyor.

Kaynak: www.kokpit.aero

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Pakistan ASELPOD’yu çok sevdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir