Haberler

Orman Bakanlığı Rus Beriev 200’ün peşinde

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, beraberinde Savunma Sanayi Başkanlığı, Orman Genel Müdürlüğü uygulayıcı ekiplerinden oluşan bir heyet ile Rusya'nın Taganrog Şehrinde Beriev Firmasının tesislerinde inceleme ve test uçuşu gerçekleştirecek.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, beraberinde Savunma Sanayi Başkanlığı, Orman Genel Müdürlüğü uygulayıcı ekiplerinden oluşan bir heyet ile Rusya’nın Taganrog Şehrinde Beriev Firmasının tesislerinde inceleme ve test uçuşu gerçekleştirecek.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, incelemenin bugün gerçekleştirileceğine dikkat çekildi. Orman yangınlarıyla havadan mücadelede etkin rol üstlenen amfibik uçak hava gücünün bakanlık bünyesinde oluşturulmasının hem ülke ormanları hem de Akdeniz Havzası ve komşu ülkelerde yapılacak hava desteği kapsamındaki operasyonlar için önem arz ettiği belirtildi.

Bakanlık bugüne kadar Japonya’da US-2, Kanada’da CL415 uçaklarını yerinde incelemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Moskova ziyaretinde de askeri havacılık kadar Beriev 200 serisi yangın söndürme uçakları gündeme gelmişti.

İLGİLİ HABER:
Amerikan üssünde şok; İki ABD askeri ölü bulundu
Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı