1. Haberler
  2. Onur Air
  3. Onur Air ekibi Nijerya’da sıtma oldu

Onur Air ekibi Nijerya’da sıtma oldu

featured

Onur Havayolları’nın Nijerya’da wet-lease olarak operasyon yürüten ekibi görev sırasında sıtma hastalığına yakalandı.

Airporthaber’in haberine göre, Nijerya’da görevli Onur Air ekibi talihsiz bir olay yaşadı. Ekibiyle birlikte kiralanan uçaklarda göre yapan Kaptan pilot Ömer Eryılmaz, ikinci pilot Mehmet Ersin Tosyalı, kabin memurlarından Melek Uluçay ile Eda Şahiner’in malaria virüsü kaptığı öğrenildi.

Onur Air’de first officer olarak görev yapan Mehmet Ersin’in uçuş öncesinde fenalaşmasıyla ortaya çıkan durum sonrasında Ersin’e sıtma teşhisi konuldu. Kısa süre sonra Onur Air’ın diğer personelleri kaptan pilot Eryılmaz ile kabin memurları da malaria virüsü teşhisiyle tedavi altına alındı.

Kabin memurları ile pilot Mehmet Ersin’in 15 günden uzun süren bir tedavi sonrası taburcu edildiği ancak kaptan pilot Eryılmaz’ın tedbir amaçlı müşahede altında tutulduğu ifade edildi.

Malaria virüsüyle yavaşan Eryılmaz’ın tedavisine Antalya Devlet Hastanesi’nde devam edildiği ve Onur Air’ın konuyla alakalı olarak şirket içerisinde kan bağışı duyurusu yaptığı öğrendildi.

Kaptan pilot Ömer Eryılmaz için 0 (Sıfır) rh (+) kana ihtiaç olduğu ve kan verebilecek kişilerin Antalya Devlet Hastanesi’ne ya da Kızılay’a başvurmaları gerektiği belirtildi.

Söz konusu ekibin Nijerya’daki olası sağlık tehditlerine karşı aşılarını olduğu öğrenildi.

MALARIA NEDİR?

Dişi anofel cinsi sivrisineklerde bulunan parazitlerin, insanları ısırmasıyla meydana gelen, nöbetler halinde ateş ve titremeye neden olan, yaygın bir hastalıktır. Sıtmanın bir diğer adı malaryadır.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Onur Air ekibi Nijerya’da sıtma oldu
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir