Netflix’e kötü haber!.. WarnerMedia ve Discovery birleşti!

Netflix'in korkulu rüyası gerçekleşti. WarnerMedia ve Discovery birleşerek Warner Bros. Discovery isimli yeni bir şirket haline geldi.

featured

HBO Max ve Discovery Plus’ın çatı şirketleri olan WarnerMedia ve Discovery bugün itibariyle Warner Bros. Discovery adı altında birleşmelerini tamamladıklarını kamuoyuyla paylaştı. Bu yeni şirket, çatısı altında HBO’dan CNN’e, Cartoon Network’ten DC Comics’e kadar pek çoğuna ev sahipliği yapacak.

WarnerMedia ve Discovery artık Warner Bros. Discovery olarak anılacak!

WarnerMedia’nın şu anki sahibi AT&T’nin yatırımcıları, şirketin içerik güç merkezini Discovery’ye devretmesine ve Warner Bros. Discovery adı altında yeni bir iş kurmasına izin verecek milyarlarca dolarlık anlaşmayı bugün onayladı.

Şirketler tarafından geçen yıl birleşmenin ilk adımları atılırken yapılan açıklamada, bu yeni iş ve akış hizmetleri için daha çok orijinal içeriğe yatırım yapabilecek, küresel doğrusal ödemeli TV ve yayın kanallarında programlama seçeneklerini geliştirebilecek ve daha yenilikçi video deneyimleri ve tüketici seçenekleri sunabileceği söylendi.

Discovery başkanı ve CEO’su David Zaslav ise yeni şirketi yönetmeye hazırlanıyor. Jason Kilar ve bazı diğer WarnerMedia’da görevli AT&T yöneticileri ise anlaşmanın kesinleşmesinden kısa bir süre önce Zaslav yönetiminde yeni bir liderlik ekibine geçtiklerini açıkladı.

Kaynak: SDN

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
Netflix’e kötü haber!.. WarnerMedia ve Discovery birleşti!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir