Netflix bütçe dostu abonelik paketi için kolları sıvadı

Netflix, uygun fiyatlı yeni bir paket için kolları sıvadı. Şirket, kullanıcılara reklam seçeneği sunacak.

featured
service

Netflix şirketinin ortak CEO’su Reed Hastings bugün önemli bir açıklama yaptı. Yetkili, platformun uzun bir süredir reklamlara karşı direndiğini, ancak artık bunun önüne geçemediklerini dile getirdi. Hastings’in açıklamalarına göre Netflix’te artık ucuz fiyatlı abonelik paketlerine erişmek için yakında reklamlı paketler görmeye başlayabiliriz!

Hastings, uzun süredir platforma reklam ya da diğer promosyon malzemelerinin eklenmesine karşı çıkıyor. Fakat şirketin müşterilerine daha uygun fiyatlı bir seçenek sunması için bunun “çok mantıklı” olduğunu dile getiriyor. Tüketicilerin seçimlerine her zaman kulak verdiğini dile getiren yönetici, daha düşük bir fiyata Netflix aboneliği satın almak isteyen ve reklamlara karşı toleranslı tüketicilerin istediklerini elde etmelerine izin vereceklerini dile getirdi.

Reklamlı ve daha düşük seçeneklere sahip yeni paket, fiyat bilincine sahip bazı tüketicileri hizmette tutmaya katkı sağlayabilir. Zira şirket son zamanlarda en kötü dönemini geçiriyor ve 10 yıl içerisinde ilk defa kullanıcı kaybettiğini öne sürüyor. Bunun önüne geçmek için Netflix’in yeni stratejisi, reklamlara başvurmak olacak. Şirketin bu konuda rakiplerini de iyi bir şekilde analiz ettiği görünüyor.

Hastings, reklamlı paket sunan rakip platformları mercek altına aldı. Hulu platformunun bu konuda iyi bir iş çıkardığını söyleyen yönetici, Disney Plus ve HBO Max’in de başarıyla bunu yürüttüğünü dile getirdi. “İşe yaradığına dair çok fazla şüphemiz olduğunu sanmıyorum,” diyen Reed Hastings, reklam seçeneğini iyi bir kâr potansiyeli olarak görüyor.

Şirketin reklamlı ve düşük fiyatlı yeni paket ile yakından ilgilendiğini söyleyen Hastings, yine de bu seçeneğin yakın bir zaman içerisinde platformda yer almayacağını söyledi. Ancak bir süre daha işler Netflix için yolunda gitmezse, şirketin bu seçeneği öne çekmekten başka şansı kalmayacak gibi duruyor.

Güncel Netflix abonelik fiyatları (2022)

Geçtiğimiz ay Netflix Türkiye büyük bir zam yaparak ülkemizdeki kullanıcılarını üzdü. Şirket, en düşüğü 26.99 TL olan paketinin fiyatını 37.99 TL’ye yükseltti. Üç paket için de zam uygulayan platformun şu anda aylık ücretleri şu şekilde:

Temel Plan: 37,99 TL – Tek cihaz, 480p çözünürlük
Standart Plan: 57,99 TL – İki cihaz, 1080p çözünürlük
Özel Plan: 77,99 TL – Dört cihaz, 4K + HDR çözünürlük

0
kalp
Kalp
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Netflix bütçe dostu abonelik paketi için kolları sıvadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.