Nakil için kalp taşıyan helikopter, Los Angeles’taki hastanenin pistine inerken kaza yaptı

featured

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde cuma günü organ nakli için kalp taşıyan bir helikopter hastanenin pistine inerken kaza yaptı.

Los Angeles şehrindeki Güney Kaliforniya Üniversitesi’ne (USC) bağlı Keck Hastanesi’nde yaşanan olayın video görüntüleri, tıbbi hizmet helikopterini kuyruğu çatının kenarından taşmış şekide yan yatarken gösteriyor.

Los Angeles İtfaiyesi (LAFD) helikopter pilotunun kazada oluşan küçük yaralanmalar için tedavi edilirken, diğer iki kişinin zarar görmeden kurtulduğunu bildirdi.

LAFD açıklamasında şunu ekledi:

Taşınan bağlanmış organ, LAFD itfaiyecileri tarafından zarar görmeden kurtarıldı ve USC Keck Hastanesi çalışanlarına teslim edildi.

Hastane daha sonra kalbin zarar görmeden kendilerine ulaştığını doğruladı ve hastaya naklinin yapıldığını bildirdi.

Hastanenin sözcüsü açıklamada şunları söyledi:

“6 Kasım Cuma tarihinde takriben saat öğleden sonra 3.15’te bir helikopter USC Keck Hastanesi’nin çatısındaki helikopter pistinde kaza yaptı. Helikopterde bulunan yolcuların tedavisi olay yerinde yapıldı. Pistte veya hastanede bulunan hiç kimse yaralanmadı ve hasta bakımı sekteye uğramadı. Keck Tıp Fakültesi olayı yönetmek ve araştırmak için Los Angeles İtfaiyesi ve Los Angeles Polis Teşkilatı’yla yakından çalışıyor. Helikopter nakil ameliyatı için bir kalp taşıyordu. Organ şu anda güvenli şekilde naklediliyor.”

ABD Federal Havacalık İdaresi (FAA) ve Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu (NTSB) kazanın sebebini araştırıyor.

Uçağın düşüş anı ise kameralara böyle yansıdı:

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Nakil için kalp taşıyan helikopter, Los Angeles’taki hastanenin pistine inerken kaza yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir