MNG Havayolları’ndan 23 Nisan’a özel etkinlik

MNG Havayolları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çalışan çocuklarıyla bir araya geldi.

featured

MNG Havayolları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çalışan çocuklarıyla bir araya geldi. 465 tona ulaşan net kapasitesi ile Türkiye’deki hava kargo kapasitesinin önemli bir kısmını elinde tutan MNG Havayolları, sürdürülebilirliğe gösterdiği öneme toprağa atılacak minik tohum toplarıyla dikkat çekti.

Doğayı korumanın en iyi yolunun çevre dostu çocuklar yetiştirmek olduğu bilinciyle 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı çalışanlar ve çocuklarıyla düzenlenen etkinliğe ayırdı. Çocuklarda çevre bilinci oluşturmak amacıyla düzenlenen atölye çalışmasında renkli tohum topları yapıldı.

Doğal yaşamın sürekliliği için arı dostu bitki tohumlarının kullanıldığı faaliyet sırasında tohumdan filizlenen bir ağacın serüveni ele alındı. 40 çocuğun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte çocuklara özel hazırlanan animasyon videolarla Huş Mühendislik Çevre Mühendisleriyle beraber doğa koruma, geri dönüşüm, doğal kaynakların etkin kullanımı ve yeşillendirme konuları ele alındı.

Çocuklara toprağa atılan bu minik toplar sayesinde toprakta bitki oluşumunu geliştirebilecekleri, çevreleri için fark yaratabilecekleri aktarıldı. Etkinlik sonunda katılımcı çocuklara Çevre Eğitimi Sertifikası ve Doğa Koruma Ekibi rozetleri verildi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
MNG Havayolları’ndan 23 Nisan’a özel etkinlik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir